آشنایی با سه ساختمان بزرگ دنیا، ورسایل (فلوریدا)، ویلا لئوپولدا (فرنچ ریوریا) و د وان (کالیفرنیا)
آشنایی با سه ساختمان بزرگ دنیا، ورسایل (فلوریدا)، ویلا لئوپولدا (فرنچ ریوریا) و د وان (کالیفرنیا)

آشنایی با سه ساختمان بزرگ دنیا، ورسایل (فلوریدا)، ویلا لئوپولدا (فرنچ ریوریا) و د وان (کالیفرنیا)، سه خانه بزرگی که در این مقاله می خواهیم به معرفی آنها بپردازیم در سه جای دنیا یعنی فلوریدا، فرنچ ریوریا و کالیفرنیا قرار دارند. با ما همراه باشید تا بیشتر با جزئیات و مشخصات این خانه ها آشنا شوید.

ورسایل، ویندرمیر، فلوریدا

این عمارت اشرافی بالا و پایین‌های زیادی داشته که در مستندی به نام ملکه ورسایل که سال ۲۰۱۲ نمایش داده شد آورده شده. تا پیش از سال ۲۰۱۷ به نظر می‌رسید زوج خانه را رها کرده‌اند اما در سال ۲۰۱۷ گزارش شد این زوج قصد داشتند کارکنان فلیپینگ اوت را استخدام کنند تا خانه را دکور کنند.

جف لوییس دکور این عمارت اشرافی را رد کرد. ضمنا مساحت خانه ۹۰۰۰۰ مترمربع بود. خانه ۳۲ سرویس بهداشتی، ۱۱ آشپزخانه، ۱۴ اتاق خواب، اتاق بازی، باشگاه و سینما دارد. همچنین پارکینگ خانه گنجایش ۳۰ ماشین را دارد و شش استخر خانه قدرت انتخاب به شما می‌دهند.

رویاهای زوج صاحبخانه همچنان بلندپروازانه است و اکنون که در سال ۲۰۱۹ هستیم ساخت‌وسازهای خانه به اتمام نرسیده اما انتظار می‌رود طی یک الی دو سال آینده بازسازی خانه تمام شود.

ویلا لئوپولدا، فرنچ ریوریا

ویلا لئوپولدا جزو بزرگ‌ترین خانه‌های جهان است که قدمتی تاریخی هم دارد. این عمارت اشرافی تقریبا یک قرن پیش ساخته شده است. در میان خانه‌های بزرگ مساحت خانه ۲۰۲۳۴۲ مترمربع است و در اصل به دست شاه لئوپولد دوم از بلژیک ساخته شده و بعدها به عنوان هدیه به معشوقه داده شده.

داخل این عمارت اشرافی ۱۱ اتاق خواب، ۱۴ سرویس بهداشتی و گلخانه‌ای زیبا و وسیع وجود دارد. زمان جنگ جهانی اول از این خانه به عنوان بیمارستان استفاده می‌شد و پس از آن فیلم‌های زیادی در این خانه تولید شد. از جمله کفش‌های قرمز و اثر کلاسیک آلفرد هیچکاک: دستگیری دزد.

از ویلا لئوپولدا در زمان جنگ جهانی اول به عنوان بیمارستان استفاده می‌شد و پس از آن فیلم‌های زیادی در این خانه تولید شد. از جمله کفش‌های قرمز و اثر کلاسیک آلفرد هیچکاک: دستگیری دزد.

د وان، بلر، کالیفرنیا

بین بزرگ‌ترین خانه‌های جهان که تا به حال تعریف کردیم این مورد کمی متفاوت است. مساحت خانه ۱۰۰۰۰۰ مترمربع است اما همه این مساحت زیر یک سقف قرار ندارد. در واقع مساحت خانه مرکزی ۷۳۹۳۴ مترمربع است و ساختمان‌های دیگری طرفینش قرار دارند.

خانه در محله‌ای قرار دارد که بسیاری از هنرمندان آنجا زندگی می‌کنند. در واقع همسایه دیوار به دیوار خانه بازیگر نقش ریچل در سریال فرندز، جنیفر انیستون است. ارزش خانه ۵۰۰ میلیون دلار است. همچنین خانه ۲۰ اتاق خواب و ۳۰ سرویس بهداشتی دارد.

نکته‌ی جالب درمورد این خانه این است که به صاحب خانه اجازه ساخت آشپزخانه دومخی درون عمارت داده نشد و گویا ساکنین محله با مهمانی‌های خانگی چندان قرابتی ندارند.

البته اگر مهمان این خانه باشید باز می‌توانید در اتاق کلاب یا اتاق بزرگ پذیرایی پذیرایی شوید و از دکوراسیون زیبا لذت ببرید.

خانه در محله‌ای قرار دارد که بسیاری از هنرمندان آنجا زندگی می‌کنند. در واقع همسایه دیوار به دیوار خانه بازیگر نقش ریچل در سریال فرندز، جنیفر انیستون است.