هیوندای Kona

۱۳۹۶/۰۳/۱۵      ۱۵۸۹

پس از مدت ها گمانه زنی و شایعه پراکنی بالاخره شب گذشته یکی از وبسایت های اروپایی هیوندای اقدام به انتشار تصاویری از کراس اوور جدید هیوندای کرد و تیزر این خودرو را به همه نشان داد که در این تیزر کوتاه نمای بیرونی خودرو و طراحی بخش بیرونی کامل مشخص بوده و بیانگر ارائه ی یک کراس اوور جدید از جانب هیوندای به علاقه مندان خود است.

در نمای بیرونی همان طور که تصاویر گویا هستند با کراس اووری کوچک همانند دیگر نمونه های بازار مواجه هستیم که خطوط شکسته ی بسیاری در طراحی خودرو به کار رفته اند و از چراغ های LED نوک تیز در طراحی آن استفاده شده است . همچنین رنگ سقف خودرو در کناره های آن نیز به چشم می خورد و ترکیبی از رنگ سیاه و نارنجی برای نمونه ی اولیه ارائه شده است.
از منظر طراحی و وجود خط و خطوط شکسته در طراحی آن می توان تا حدودی آن را به نیسان جوک نسبت داد ولی در مجموع Kona ، جذاب و خوش استایل است .

Kona با این شکل ظاهری خود دقیقا یک هیوندای را برای ما تداعی می کند و با این سبک طراحی انتظار داریم Kona آغاز گر یک راه طولانی و پر تلاش برای هیوندای باشد چرا که هیوندای اعلام کرده مطابق با سبک کراس اوور هایش قصد دارد م۳۰ مدل را تا سال ۲۰۲۱ به بازار ارائه کند.

این خودرو قرار است با سیستم چهار چرخ متحرک وبه صورت سفارشی عرضه شود و از نظر ابعادی کوچکتر از توسان بوده و در کلاس خودرو هایی مانند نیسان جوک و واکسهال Mokka x و یا رنو کپچر قرار می گیرد.
هیوندای اعلام کرده است که برای اولین بار قصد دارد سیستم هد آپ را برای این خودرو به صورت آپشن سفارشی عرضه کند.

در مورد پیشرانه ی مورد استفاده در این خودرو فعلا مطلبی منتشر نشده است ولی به محض انتشار خبر های بیشتر ، آنها را در اتونت با شما به اشتراک خواهیم گذاشت .
ولی اگر در مورد نام این خودرو کنجکاو شده اید و می خواهید بدانید چرا هیوندای این اسم را برای محصول جدید خود انتخاب کرده است باید بدانید این نام از جزیره ای نزدیک به هاوایی برگرفته شده است که بسیار پر طراوت و پر انرژی بوده و نحوه ی زندگی در آنجا به گونه خاص است لذا هیوندای برای محصول جدید خود این نام را برگزیده تا بیانگر نشاط و شادابی باشد .

این مدل یکی از ۳۰ خودروی در نظر گرفته شده از سمت هیوندای برای رسیدن به اهداف خود در سال ۲۰۲۱ است و در راستای رسیدن به هدف بزرگتر او که تبدیل شدن به بزرگترن خودروساز آسیا می باشد .

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر