سامانه ی اطلاعات و سرگرمی تویوتا بر پایه لینوکس

۱۳۹۶/۰۳/۱۴      ۳۱۱۴

لینوکس یکی از سیستم عامل های متن باز بوده که بسیاری از دانشمندان و افراد اهل فن در رشته ی IT به سبب سهولت امر و قدرت بالا از آن استفاده می کنند و حالا
کمپانی تویوتا به عنوان پیشگام در این زمینه اقدام به راه اندازی سامانه ی اطلاعات وسرگرمی خود بر پایه این سیستم عامل محبوب و قدرتمند ، کرده است.
این عمل تویوتا از آنجایی نشئت می گیرد که کلا با سیستم های اپل کار پلی و اندروید اتو مخالف است و نحوه ی جمع آوری اطلاعات در این سیستم ها را همواره مورد انتقاد قرار می دهد.

تویوتا یکی از ۱۰ کمپانی خودروسازی است که با مراکز مرتبط با این حوزه همکاری می کند تا سامانه ی خاص خود با نام AGL را توسعه دهد .
این سیستم به تویوتا این امکان را می دهد تا انعطاف پذیری بیشتری در شخصی سازی آن داشته باشد و بتواند آن را مطابق با آنچه استاندارد می نامد تغییر دهد.


تویوتا در حال حاضر با مزدا و سوزوکی و دایملر در حال همکاری است تا با توسعه ی پلتفرم بر پایه‌ی لینوکس در زمان و هزینه ها صرفه جویی کند . این پلتفرم همچنین قادر خواهد بود تا تکنولوژی‌های آینده شامل عملکردهای خودران و سرویس‌های خودروی ارتباطی را پشتیبانی کنند.


ممکن است در نسل جدید کمری از این تکنولوژی بهره گرفته شود و این کمپانی در حال برنامه ریزی برای ارائه ی این سیستم بر روی دیگر محصولات از جمله خودروی های تولیدی با نشان لکسوس است .

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر
Admin
۱۳۹۶/۰۳/۱۹, ۱۷:۲۸

واقعا تويوتا توي اين زمينه داره خوب كار مي كنه❤️