بررسی اولیه تویوتا Supra

۱۳۹۶/۰۳/۱۸      ۱۳۲۸۵

با توجه به تصاویر جاسوس اخیر منتشر از مدل سوپرای تویوتا می توان گفت که از پلتفرم بی ام و Z۴ استفاده کرده است و حدس می زنیم با حدود قیمتی ۴۰ هزار دلار در نمایشگاه خودرویی توکیو ۲۰۱۷ معرفی گردد.

با توجه به عکس های منتشر شده می توان گفت که Supra از طراحی جلو شبیه به شاهین بوده که قبلاً در مدل FT-۱ Concept دیده شده بود و چراغ جلوهای باریک، Daylight های LED و طراحی کاپوت عضلانی از دیگر ویژگی های ظاهری آن می باشد.
این مدل آزمایشی با کاپوت کشیده و شیشه جلوی شیب دار،شباهت زیادی به FT-۱ Concept دارد. با این حال دریچه های هوایی که بر روی درها قرار دارند در این مدل، به مدل concept شباهتی ندارند و انتظار داریم در محصول نهایی نیز آنها را ببینم .


نمای داخلی خودرو نیز با توجه به همکاری های قبلی تویوتا و سوبارو و استفاده ی مشترک از قطعات یکدیگر حالا انتظار می رود در بخش داخلی تویوتا از قسمته هایی از قطعات مدل Z۴ استفاده کند. برای مثال ممکن است Infotainment iDrive نیز به کار گرفته شود.

سوپرا همان طور که از ظاهرش مشخص است خودرویی با قابلیت های عملکردی و اسپرت است ، بنابراین از صندلی های اسپرت و دکمه های کنترل روی فرمان بهره می برد که به راننده امکان می دهد بدون بر داشتن دست از روی فرمان، حالت رانندگی مورد نظرش را اعمال کند. همچنین استفاده از چرم و فیبر کربن در تزئینات داخلی کابین، حس اسپرت بودن را به همراه خواهد داشت.

انتظار داریم سوپرا با ۳ پیشرانه عرضه شود که مدل پایه ۴ سیلندر توربوشارژ بنزینی ، مدل قوی تر ۶ سیلندر بنزینی و یک مدل هیبرید خواهند بود.که موتور الکتریکی در کنار موتور ۶ سیلندر توربوشارژ بنزینی برای بهبود عملکرد و افزایش بهره وری مصرف سوخت قرار خواهد گرفت.

برای افزایش بهره وری در پیچ ها و سرعت های بالا سعی شده است تا حد امکان از تکنولوژی فیبرکربن که در خودروهایی مانند i۸ و i۳ و سری ۷ بکار رفته ،‌استفاده شده است.

خروجی اگزوز active که در مدل FT-۱ Concept استفاده شده بود، ممکن است در مدل نهایی Supra هم استفاده شود. طراحی اگزوز به این شکل می تواند به منظور بهبود هندلینگ در سرعت های بالا یا به منظور بهبود میزان آلایندگی و مصرف سوخت باشد.

هنوز قیمت این خودرو به صورت دقیق مشخص نشده است ولی انتظار داریم قمیت در حدود ۴۰ هزار دلار داشته باشد ممکن است ، مدل های قوی تر قمیت در حدود ۵۰ هزار دلار داشته باشند.مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر
Ahmad93
۱۳۹۶/۰۳/۲۵, ۲۳:۴۱

Perfect

Admin
۱۳۹۶/۰۳/۱۹, ۱۷:۱۰

عالييي