سریع ترین خودروی کابرولت تاریخ آئودی ، R۸ V۱۰ Plus اسپایدر

۱۳۹۶/۰۳/۲۷      ۱۲۸۵۸

حدود یک سال پیش بود که آئودی در نمایشگاه نیویورک مدل R۸ V۱۰ Plus را در نسل دوم معرفی نمود . حالا ارباب حلقه ها از نمونهٔ قوی‌تر R۸ یعنی V۱۰ Plus پرده برداری کرده و با نصب یکی از قوی ترین پیشرانه های خود روی این خودرو یعنی موتور ۵.۲ لیتری V۱۰ تنفس طبیعی با ۶۱۰ اسب بخار قدرت و ۵۶۰ نیوتن متر گشتاور آن را به یکی از قدرتمند ترین خودرو های کابریولت خود تبدیل کرده اند. این نیروی محرکه توسط یک گیربکس هفت سرعتهٔ دوکلاچه و سامانهٔ کواترو به هر چهارچرخ خودرو منتقل می گردد.

قدرت پیشرانه در نمونه ی پلاس که دارای موتور تنفس طبیغی است ، این خودروی روباز را قادر می سازد تا تنها ظرف ۳.۳ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد که این عدد ۳ دهم ثانیه از نمونه R۸ اسپایدر معمولی کمتر است. از طرف دیگر R۸ اسپایدر جدید می تواند به حداکثر سرعت ۳۳۰ کیلومتر در ساعت دست یابد .این افزایش سرعت نسبت به نسل قبلی تنها به علت افزایش قدرت موتور نبوده و کاهش وزن ۲۵ کیلوگرمی آن تاثیر بسزایی در این مهم داشته است.

رنگ آن سبز ویژه ای است که به ‌طور انحصاری برای R۸ پلاس اسپایدر ارائه می‌شود. این رنگ قسمتی از یک پکیج طراحی است که جلوپنجرهٔ خاکستری و سر اگزوزهای مشکی‌ را هم به خودرو اضافه می‌کند. نمای داخلی R۸ پلاس اسپایدر نیز معمولا به رنگ مشکی با تودوزی چرم ناپا بوده و برای ایجاد نمایی زیبا و البته هماهنگ با رنگ بیرونی، در بعضی قسمت‌ها دوخت سبزرنگ کار شده است.

این خودرو به طور استاندارد به تجهیزاتی مانند ترمزهای سرامیکی، صندلی‌های گود دربرگیرندهٔ بدن، صفحه آمپر مجازی ۱۲.۳ اینچی و رینگ‌های آلیاژی فورج‌کاری شدهٔ سبُک مجهز است.

رینگ‌های جدید این خودرو که به‌صورت استاندارد ۱۹ اینچی یا به‌صورت سفارشی ۲۰ اینچی هستند، به رنگ مشکی میکرومتا هستند. آئودی از هم‌اکنون سفارشات خرید این کابریولت داغ جدید را می‌پذیرد و برای آن در آلمان مبلغ ۲۰۷،۵۰۰ یورو را درخواست می‌کند؛ اما قیمت آن برای بازار ایالات‌متحده هنوز اعلام نشده است ولی قطعاً افزایش قیمتی جدی نسبت به قیمت ۱۷۵ هزار دلار نسخهٔ غیر پلاس خواهد داشت.

در زیر می توانید تیزر این خودروی جذاب را مشاهده کنید :

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر