مصرف سوخت بوگاتی شیرون

۱۳۹۶/۰۵/۱۰      ۱۴۰۷

این خبر فقط برای یک درصد جامعه که توانایی خرید بوگاتی شیرون را دارند جالب نیست و میتواند برای کل جامعه جالب باشد.میزان اسب بخار بالای این ماشین به سوخت بسیار زیادی برای سیر کردن پیشرانه ۱۶ سیلندر ۸ لیتری کواد توربو نیاز دارد.
بدیهی است کسی که توانایی خرید این خودروی سه میلیون دلاری را داشته هزینه ی سوختش را هم به راحتی پرداخت میکند.شیرون در بزرگراه در هر صد کیلومتر ۱۶.۸ لیتر و در شهر در هر صد کیلومتر ۲۶.۱ لیتر و به طور ترکیبی در هر صد کیلومتر ۲۱.۴ لیتر مصرف دارد.
با در نظر گرفتن توانایی های این خودرو در سرعت حداکثر و شتابگیری مصرف بالایش چندان به چشم نمیاید. با مقایسه ی دو خودرو فراری F۱۲tdf و لامبورگینی آونتادور که قدرت بسیار کمتری هم دارند فقط در سیکل ترکیبی مصرف کمتری دارند.
همچنین با مقایسه ی این خودرو با خودروهای پرمصرف آمریکایی اوایل سالهای ۲۰۰۰مثل کادیلاک اسکالید۲۰۰۲ که همان مصرف بزرگراهی۱۶.۸ لیتری داشته و در شهر هم ۲۳.۵ لیتر سوخت مصرف می‌کند درمیابیم که مصرف این خودرو اندکی از آنها بالاتر است. داج وایپر۸.۴ لیتری هم که مصرف سوخت بسیار بالایی دارد؛ اما مصرف سوخت آن اندکی بهتر از شیرون است.

از نظر فنی مصرف سوخت ترکیبی شیرون اندکی از خودروهای یاد شده است بالاتر است اما این اختلاف اندک است. اما پرفورمنس استثنایی شیرون قابل‌مقایسه با خودروهای زیادی نیست که این مصرف بالای سوخت را توجیه می‌کند.

با روی آوردن خودروسازان به محصولات هیبریدی و الکتریکی، ممکن است شیرون جز آخرین هیولاهای احتراق داخلی باشد.ممکن است که این خودرو مصرف سوخت بالایی داشته باشد اما با این مصرف سوخت توانایی هایی فراتر از بسیاری از خودروها را دارد.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر
کاربر بی نام
۱۳۹۶/۰۵/۱۰, ۱۴:۴۱

نوش جونشششش