سریع‌ترین سدان، آلپیناB۷ بای‌توربو

۱۳۹۶/۰۵/۱۴      ۱۲۳۴۷

برای سدان اسپرت لوکس B۷ سرعت حداکثر جدیدی که بر اساس نسل جدید سری ۷ ساخته شده اعلام شده است. این سرعت حداکثر ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت است که نسبت به سرعت ۳۱۰ کیلومتر در ساعت که در اولین نمایش آلپینا B۷ در نمایشگاه ژنو اعلام شده بودخیلی افزایش داشته است. بنابراین آلپینا B۷ سریع‌ترین سدان لوکس دنیا شناخته میشود.

این سدان قدرت خود را از طریق پیشرانهٔ۴.۴ لیتری V۸ توئین توربوی ب‌ام‌و تأمین می‌کند که قدرت ۶۰۰ اسب بخاری و گشتاور ۸۰۰ نیوتن متری ایجادمی‌کند. پیشرانه ی این خودرو دارای توربوشارژرهای توئین اسکرول جدید است که مخصوص B۷ هستند و بوست توربو را ۱.۲ برابر کرده اند.بنابراین این خودرو را میتوان نزدیکترین خودرو به یک ب‌ام‌و M۷ اصل تلقی کرد.

به پیشرانه ی این خودرو یک سیستم اینترکولر جدید از نوع هوا٫آب٫هوا هم اضافه شده است. این سیستم جدید به این صورت است که یک اینترکولر اصلی دارد و دو اینترکولر بزرگ و نزدیک به هم از رادیاتورهای اضافی تغذیه میشوند و هدف اطمینان از پایداری ترمودینامیکی پیشرانه V۸ توئین توربوی خودرو میباشد.گیربکس این خودرو هم که از نوع ۸ سرعته اتوماتیک است٫ از طریق خنک کننده و چرخ دنده تقویت شده و مبدل گشتاور بزرگ‌تر شده و بهتر شده است.

آلپیناB۷ خودزویی کشیده است که دیفرانسل آن در عقب خودرو قرار گرفته است.از دیگر امکانات این خودرو میتوان به سیستم تعلیق بادی، تثبیت‌کنندهٔ فعال و سیستم فعال فرمان گیری چرخ‌های عقب اشاره کرد. سیستم فرمان هم از نوع سیستم ضریب متغیر الکتریکی است. این خودرو با کمک ویژگی های ذکر شده می‌تواند فقط در ۴ ثانیه سرعتش را از صفر به ۹۶ کیلومتر در ساعت برساند.

آقای «Gary Lott»٫مدیر برند آلپینا درباره ی این خودرو گفته است:
“این خودرو قادر است شما و خانواده یا دوستانتان در مسیرهای طولانی تا جایی که شرایط جاده اجازه میدهد با سرعت بالا و کمال راحتی جابه جا کند و این رفاه و آسایش تنها با پرداخت ۱۱۵ هزار پوند برای خرید آن میسر میشود. “

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر