ایران خودرو و مرسدس بنز در قالب شرکت مشترک قرارداد امضا میکنند

۱۳۹۶/۰۶/۲۲      ۱۳۱۴۵


قرارداد مشترک ایران خودرو و مرسدس بنز در رابطه با فروش و خدمات پس از فروش خودروهای تجاری امضا شده است. همچنین در ماه های آینده قرارداد دو شرکت مشترک دیگر هم نهایی میشود. این قرترداد به تازگی بین ایران خودرو دیزل به نمایندگی از گروه صنعتی ایران خودرو و شرکت بنز، در سایت تولید وورث، مقر اصلی مرسدس بنز به امضا رسید.
در امضای این قرارداد دکتر علی ماجدی سفیر ایران در آلمان، مهندس محسن صالحی نیا، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، مهندس هاشم یکه زارع مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو و جمعی از مدیران ارشد دو شرکت حضور داشتند.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو، مهندس یکه زارع ، با اشاره به این قرارداد و تفاهم نامه ی بین دو شرکت برای رونق در فروش محصول سواری ابراز امیدواری کرد و خواستار پیگیری تفاهم نامه ی سال گذشته به همین منوال شد.
قراردادی که به تازگی امضا شده شامل ایجاد شرکت مشترک در حوزه فروش و خدمات پس از فروش خودروهای تجاری است.این شرکت، به صورت انحصاری مسئولیت فروش محصولات تجاری مرسدس بنز را بر عهده دارد.
شرکت دوم هم که مسئولیت تولید را بر عهده دارد و نسل فعلی و آینده کامیون آکتروس از جمله تولیدات این شرکت خواهد بود
قرارداد آن از ماه آینده نهایی میشود.
آکتروس محصولی است که نسل فعلی آن تا سال ۲۰۱۹ تولید شده و بعد از ۲۰۱۹ بر اساس استانداردهای اروپا تولید خواهد شد.در فاز بعدی نیز خط تولیدی جدید دیگری پیش بینی شده است.
بر اساس برنامه ریزی ها تولید شرکت مشترک در سال نخست ۲۰ درصد خواهد بود که این میزان در صورت به صرفه بودن اقتصادی تا ۳۰ الی ۵۰ درصد هم میتواند افزایش داشته باشد.
شرکت مشترک تولیدی ایران خودرو و دایملر همچنین برنامه هایی برای نیازسنجی و تولید محصولات جدید و جایگزینی با محصولات فعلی دارد.
شرکت دیگری که وظیفه آن تولید موتورهای جدید بر اساس نیاز بازار در شرکت مشترک جدید است در حال مذاکره، در خصوص تولید موتور میان شرکت ایران خودرو دیزل و دایملر میباشد.

نخستین برند خودروهای تجاری در دنیا ازان شرکت مرسدس بنز است که امضای قرار داد سرمایه گذاری مشترک با ایران خودرو بیانگر امنیت سرمایه گذاری در ایران است.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر
Admin
۱۳۹۶/۰۶/۲۷, ۱۸:۳۴

جالبه