رونمایی از مرسدس بنز GLB در سال ۲۰۱۹

۱۳۹۶/۰۶/۲۰      ۱۲۴۶۳

مدتی است که شایعات مبنی بر ارائه ی مدل جدید GLB از طرف مرسدس بنز قوت گرفته و حالا گزارش جدیدی منتشر شده است که حاکی از آن است که این کراس‌اوور تا سال ۲۰۱۹ به بازار می آید. طبق اخبار منتشر شده این خودرو بر اساس نسل آینده GLA ساخته خواهد شد اما از استایل جعبه‌ای شکل، محافظ‌های زیر بدنه و ارتفاع بیشتری برخوردار خواهد بود.اعلام شده که این مدل ۴.۵۵ متر طول خواهد داشت که این یعنی حدود ۱۲۲ میلی‌متر کشیده‌تر از GLA است. این طول اضافی ممکن است چندان قابل‌توجه نباشد اما گزارش‌ها میگویند GLB یکی از بزرگ‌ترین صندوق‌های بار را در کلاس خود خواهد داشت.

علی رغم استایل SUV مانند GLB در خالت استاندارد با مدل دیفرانسیل جلو ارائه می شود اما انتظار داریم برای آن یک پکیج سفارشی آفرود ارائه شود که شامل سامانه چهارچرخ محرک شده و حداکثر پتانسیل آفرود آن‌را ارائه می‌کند.

پیشرانه ی آن ۲۵۰ اسب بخار قدرت خواهد داشت و احتمال دارد دو مدل AMG با قدرت‌هایی حدود ۳۰۰ و ۴۵۰ اسب بخار نیز ارائه شوند. از طرفی دیگر شایعاتی مبنی بر احتمال ساخت نسخه‌های پلاگین‌هیبریدی و تمام الکتریکی با بُردی در حدود ۴۰۰ کیلومتر هم وجود دارد.

همچنین در گزارش های مرتبط آمده است که ممکن است مرسدس بنز ساخت کراس‌اوور دیگری بنام GLG را هم در نظر بگیرد که اکر اینطور باشد احتمالاً GLG بر اساس نسل آینده مدل GLE و با استایل جعبه‌ای شکلی با الهام از G کلاس ساخته خواهد شد. البته این کراس‌اوور جدید هنوز چراغ سبز تولید را دریافت نکرده است اما گزارش شده که می‌تواند نمونه‌ای سه ردیفه برای رقابت با رنجروور اسپرت باشد.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر