بی ام و M۸ GTE معرفی شد!

۱۳۹۶/۰۶/۲۳      ۱۲۴۷۲

پس از مدت ها انتظار بی ام و بالاخره از مدل M۸ GTE خود برای حضور مسابقات استقامت قهرمانی جهان در سال آینده رونمایی کرد.

علاوه بر مسابقات استقامتن جهانی این خودرو در  سری رقابت‌های IMSA نیز حاضر خواهد بود. هم‌اکنون خودروی مسابقه‌ای جدید ب‌ام‌و در نمایشگاه خودروی فرانکفورت ۲۰۱۷ حاضر است. در زیر کاپوت کشیده ب‌ام‌و M۸ GTE یک موتور ۴.۰ لیتری توئین پاور با قدرت ۵۰۰ اسب بخار خوابیده است. با توجه به اینکه M۵ جدید بی ام و ۶۰۰ اسب بخار قدرت دارد ، زیاد به چشم نمی آید ولی  با توجه به استانداردها و قوانین مسابقات GTE درنظر گرفته شده است. یک گیربکس شش سرعته دستی ترتیبی نیز برای انتقال نیرو به دیفرانسیل عقب مورد استفاده قرار گرفته است. با توجه به وزن مناسب ۱۲۲۰ کیلوگرمی که ناشی از استفاده گسترده از فیبرکربن است، دینامیک بالایی برای این ماشین قابل تصور است.


مدیر بخش موتور اسپرت بی ام و می گوید :

ما برنامه‌هایی برای حضور در مسابقات ۲۴ ساعته دیتونا در سال ۲۰۱۸ داریم.برای ما، معرفی رسمی این خودرو در فرانکفورت قدم مهم بعدی برای ورود از جاده به پیست است. 


همچنین در ادامه تاکید کرد :
مسابقات WEC و IMSA در آمریکای شمالی برای محصول جدید ما بسیار حائز اهمیت و رقابتی هستند.

از طرف دیگر مدیر ارشد بی ام و اعلام کرده است :
ما با ارائه ی خودروی M۸ GTE تکنولوژی سطح بالایی را وارد کلاس بین‌المللی مسابقات GT کرده و در عین حال به تلاش‌های خود در لمانز ادامه می‌دهیم. از سمت دیگر توسعه و گسترش توانایی های این خودرو ادامه خواهد داشت و ما منتظر دیدن قهرمانی‌های تیم با این خودرو در سال ۲۰۱۸ هستیم.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر