آشنایی با مبل چستر، ویژگی ها و مزیت های آن
آشنایی با مبل چستر، ویژگی ها و مزیت های آن

آشنایی با مبل چستر، ویژگی ها و مزیت های آن، مبل چستر در عین حال که مبلمان راحتی است، ظاهر شکیل و زیبایی دارد. به تازگی بسیاری از افراد از مبلمان مدرن چستر استفاده می کنند. استفاده از این مبلمان به فضا حالتی دنج می بخشد. در دنیای مبلمان، چسترفیلدها از انواع سبک مبلمان استیل به حساب می آیند. پیشنهاد ما به شما در زمینه خرید مبلمان این است که قبل از خرید، تمام جنبه های آن را در نظر بگیرید. مبلمان چسترفیلد اصل به چه شکل هستند؟ به واقع، هیچ تعریف خاصی از این نوع مبلمان  وجود ندارد. به طور کلی می توان گفت این گونه مبلمان، مبلمان هایی راحت هستند که در ساخت آن ها از دکمه های زیادی استفاده شده است.

راحتی، برجسته ترین ویژگی مبلمان چستر

در ابتدا باید بیان کرد، استفاده از مبلمان چرمی چسترفیلد ضمانتی برای راحتی ندارد. بسیاری از مبلمان های چستر هستند که به اندازه کافی راحت نیستند و تنها برای ظاهر زیبای آن ها مورد استفاده قرار می گیرند. در کنار آن، انواع دیگری از این نوع مبلمان، بسیار راحت هستند. میزان راحتی آن ها به نوع و ضخامت فوم به کار رفته در آن ها بستگی دارد. این مبلمان، بسیار مقاوم بوده و استفاده از آن ها در طراحی فضایی زیبا، تاثیر دارد.

مبل چستر چرمی

به منظور روکش کاری مبلمان چستر از جنس های مختلفی از جمله کتان، پلی استر، پارچه، مخمل و چرم استفاده می شود. امروزه مبل چستر چرمی طرفداران بسیاری پیدا کرده و به انتخابی مناسب برای انواع دکوراسیون های مدرن و کلاسیک تبدیل شده است. چرم های مورد استفاده در این مبل ها درجه بندی و کیفیت های گوناگونی دارند. چرم طبیعی دانه دار کامل از جمله باکیفیت ترین و گران ترین انواع چرم مورد استفاده در این مبل ها می باشد.

چیدمان مبلمان چستر

چینش این مبلمان در کنار یکدیگر ظاهری زیبا ایجاد می کند و این از جمله ویژگی هایی است که همه آن را دوست دارند. با این حال چیدمان مبلمان های چستر زمانی زیبا می شود که در چینش آن ها تناسب رعایت شود و این کار به گونه ای صورت گیرد که با بقیه وسایل خانه هم خوانی داشته باشند.

منظور از ایجاد توازن و تناسب در چیدمان این مبلمان این است که آن ها را در اتاقی که در آن از رنگ ها و کارهای هنری زیادی استفاده شده است، به طور دقیق به حالت نیم دایره در کنار یکدیگر قرار دهیم. حال سوال اینجاست که چگونه مبلمان های چستر را هم تراز کنیم؟

بیشتر مواقع مبلمان چستر در وسط اتاق قرار گرفته و مبلمان تک نفره به صورت دایره ای اطراف آن قرار می گیرند و حتی از پشت هم  نمای خوبی دارند. قسمت تکیه گاه این مبلمان کوتاه می باشد و از این رو جلو دید افراد در قسمت های مختلف اتاق را نمی گیرد و استفاده از آن ها این امکان را فراهم می کند که فضا به قسمت های مجزا تقسیم شود؛ ولی در عین حال امکان ارتباط افراد در قسمت های مختلف و گپ و گفت با یکدیگر وجود داشته باشد.

تطابق پذیری این مبلمان با طراحی های مختلف باعث محبوبیت این نوع مبل در گذشته و حال شده است و هنوز هم از آن ها در لابی هتل های لوکس استفاده می شود.