آینه در اتاق خواب

بررسی و برانداز کردن ظاهر در آینه مهم است اما این تنها کاربرد آینه نیست.

آینه ها کاربردهای زیادی در زندگی روزمره ما دارند. یکی از اولین و برترین کاربردهای آینه برانداز کردن ظاهر فردی درون آینه است. وجود آینه در دکوراسیون اتاق خواب نیز یکی از بایدها است اما در خصوص چگونگی قرار دادن آینه در اتاق خواب یک سری نکات وجود دارد.

نکات استفاده از آینه

• اگر اتاق‌خواب شما کوچک و دارای محدودیت فضاست و هم‌چنین دارای سقفی کوتاهی است، بهترین مکان برای نصب آینه به خصوص آینه قدی پشت در اتاق یا در کمد دیواری است. آینه قدی در اتاق‌خواب به طور کلی باید در قسمتی نصب شود که فضای زیادی را منعکس کند و همچنین فضا در مقابل آن طوری باشد که به راحتی بتوانید در مقابل آن بایستید و خود را بصورت تمام قد مشاهده کنید.
• در اتاق خواب آینه نباید جایی قرار داده شود که تصویر شما را هنگامی که روی تخت دراز کشیده اید، منعکس کند. نصب آینه مقابل تخت‌خواب یکی از اشکالات بزرگ در علم فنگ‌شویی است.
• سعی کنید آینه را در جایی از اتاق خواب خود قرار دهید که منعکس کننده نمای زیبایی از اتاق باشد یا بتواند نور طبیعی ورودی به اتاق را منعکس و دو برابر نماید.
• شما می‌توانید با قرار دادن یک آینه قاب شده بزرگ که دارای قابی نفیس و شکیل روی یک میز گرد که با یک رومیزی زیبا مزین شده است یک نقطه کانونی زیبا در دکوراسیون اتاق‌خواب خود به وجود آورید.
• می‌توانید با قرار دادن چند قاب عکس خانوادگی کوچک جلوی آینه روی میز به زیباتر شدن این نقطه کانونی که به واسطه آینه خلق گردیده است، بیفزایید.
• آینه بالای تخت اتاق خواب را می توان به روش های مختلفی آویزان کرد. آینه ای که روی دیوار و بالای تخت آویزان شده باشد می تواند جایگزین مناسبی برای قاب عکس باشد. به صورت زاویه دار بالای تختخواب آویزان می شود و به شما امکان می دهد سطح تخت را مشاهده کنید. البته این نکته رو مدنظر نداشته باشید که نصب آینه مقابل تخت خواب توصیه نمی شود و یکی از اشکالات بزرگ در علم فنگ شویی همین است.

آینه در اتاق خواب
• آیا به دنبال یک راه حل جسورانه برای اتاق خواب هستید؟ آینه ای روی سقف نصب کنید. آینه کاری سقف اتاق خواب آنچنان رواج ندارد، اما اگر به‌ عنوان اتاق مطالعه استفاده می‌کنید، آینه سقف اتاق خواب می تواند نور بیشتر کند.
• کمد دیواری با آینه برای اتاق خواب راه خوبی برای نورپردازی و بزرگنمایی یک اتاق کوچک و تاریک است. همچنین برای افرادی که دوست دارند آینه ای را در اتاق خواب نصب کنند، اما نمی دانند چگونه از آن بر روی دیوار یا به صورت ایستاده استفاده کنند، راه حلی مطمئن است. یک کمد با یک آینه بزرگ ، به عنوان مثال با یک درب آینه ای، می تواند جلوی تخت قرار گیرد. با استفاده از این، اتاق طولانی تر به نظر می رسد و ما دیدی از تخت خواهیم داشت. با این حال، همانطور که در بالا گفتیم چیدمان آینه به این شکل برخلاف اصول فنگ شویی است.
• آینه های ایستاده برای اتاق خواب را می توان روی زمین جلوی تخت، کنار تخت و یا در گوشه اتاق قرار داد. اگر در اتاق خواب میز آرایش ندارید، بهتر است در کنار آینه تزئینی اتاق خواب، یک کمد لباس یا یک جعبه لوازم آرایش یا جواهرات قرار دهید. اگر در اتاق خواب آویز لباس دارید، بهتر است یک آینه درست در کنار آن قرار دهیم.