حمام شیک و سرسبز در میان گیاهان

اضافه کردن یک گیاه زنده،یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای تبدیل کردن حمام گیاهی می‌باشد.

بهترین گیاه از این دسته، گل بابونه است. حمام گیاهی برای داشتن پوست سالم مفید است بسیاری از گیاهان می توانند برای پوست مفید باشند. اضافه کردن یک گیاه زنده،یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای تبدیل کردن حمام به اسپا می‌باشد.اما اگر گیاهان مناسب سرویس بهداشتی و حمام و گیاهان متناسب با محیط‌های پر رطوبت را نشناسید،چنین کاری مدت طولانی دوام نخواهد داشت.

گیاه سرخس برای سرویس بهداشتی
سرخس از جمله گیاهان مناسب برای سرویس بهداشتی می باشد، این گیاه با رطوبت بالا سازگاری زیادی بوده و می تواند در فضای حمام رشد بسیار خوبی داشته باشد. سرخس نیاز به نور غیر مستقیم داشته و از آنجا که رشد آبشاری دارد، گزینه ای مناسب برای روی شلف و دیوار سبز می باشد.
گیاه بامبو در دستشویی
گیاه بامبو مناسب حمام های کم عرض می باشد و می توان آن را در آب نگهداری کرد. از دیگر شرایط نگهداری بامبو می توان به این اشاره کرد که در فضای کم نور و یا دارای نور مصنوعی به خوبی رشد کرده و سرسبز می ماند.
برگ عبایی در حمام
گیاه برگ عبایی زیبا به راحتی فضای مرطوب و گرم را تحمل کرده و با نور کم و غیر مستقیم نیز سازگار بوده و در شرایط سخت به خوبی دوام می آورد.
دیفن باخیا
گیاه دیفن باخیا دمای بالا و رطوبت را دوست دارد و در شرایط نور کم و غیر مستقیم سرسبز می ماند.

حمام شیک و سرسبز در میان گیاهان
گل ارکیده برای سرویس بهداشتی
ارکیده گلی بسیار زیبا می باشد که تنوع رنگی در آن بالا بوده و برای کنار روشویی کاربرد دارد. این گیاه در مناطق با رطوبت بالا به صورت خودرو می روید از این رو برای فضای مرطوب حمام مناسب بوده و با نور کم یا مصنوعی می توان شرایط رشد برایش فراهم کرد.
برگ انجیری
برگ انجیری گیاهی پر طرفدار در سراسر دنیا می باشد که می تواند شرایط گرم و مرطوب را تحمل کرده و به نور زیادی اختیاج دارد. این نور باید غیر مستقیم و به صورت طبیعی یا مصنوعی در اختیارش قرار بگیرد. این گیاه دارای برگ های بسیار پهنی بوده و مناسب برای حمام های بزرگ می باشد.
سانسوریا در سرویس بهداشتی
گیاه سانسوریا زادگاهش ماداگاسکار و آفریقا بوده و شرایط سخت را به خوبی تحمل می کند و به گیاه نامیرا معروف است. این گیاه جاذب سموم محیط بوده و اکسیژن زیاد و هوای عالی در محیط تزریق می کند. سانسوریا که دارای تنوع بسیار بالایی می باشد می توانید بر حسب سلیقه و متناسب با ابعاد یا نقطه ای که قرار است قرار بگیرد انتخاب شود. از نوع پایه کوتاه آن برای روی کابینت و شلف ها می توان استفاده کرد. انواع پایه بلند آن برای حمام هایی باسقف کوتاه مناسب است.
گل گندمی
گل گندمی سازگاری زیادی با تمام محیط ها دارد و نور غیر مستقیم و رطوبت را دوست دارد. این گیاه که رشد آبشاری دارد مناسب برای دیوارهای سبز می باشد.
گازمانیا در توالت
گیاه گازمانیا نیاز به خاک مرطوب دارد. نورغیر مستقیم و زیاد (مصنوعی یا طبیعی) احتیاج دارد.
آلوکازیا
گل آلوکازیا که به آن بابا آدم خارجی و گوش فیلی می گویند در فصل گرم نیاز به آب دهی و رطوبت بالایی دارد و در هوای سرد باید میزان آبدهی آن را کم کرد. از شرایط نوری نیز می تواند نور غیرمستقیم را تحمل کرده و با نور مصنوعی نیز نیازش برطرف می شود از این رو در شرایط حمام می تواند به خوبی رشد کند.