کاغذ دیواری و روتختی اتاق کودک

کاغذ دیواری یکی از مهم ترین دیوارپوش ها در طراحی دکوراسیون داخلی قسمت های مختلف منزل است و اگر طرح و رنگ این مدل دیوار پوش بدرستی انتخاب شود زیبایی و جذابیت خاص خود را دارد.

امروزه یکی از رایج ترین روش ها تزئین در دکوراسیون داخلی استفاده از انواع طرح های کاغذدیواری است انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک از حساسیت بیشتری نسبت به بقیه بخش‌ها و اتاق‌های دیگر خانه برخوردار است با ما همراه باشید.

کاغذ دیواری مناسب اتاق کودک

دکوراسیون اتاق کودک به دلایل مختلف می‌تواند برای بسیاری از والدین چالش برانگیز باشد. آن‌ها سعی می‌کنند که اتاق کودک و محیط پیرامون فرزند خود را به زیبایی تمام تزیین و طراحی کنند تا نوزاد از لحظه ورود به خانه با فضایی زیبا، طراحی شده و با نشاط مواجه گردد.
نوع رنگ‌بندی کاغذ دیواری و طرحی که در آن استفاده شده، بر روی روحیه و رفتار تمام افرادی که در خانه زندگی می‌کنند تاثیرگذار است و این موضوع در مورد کودکان بیشتر از سایر اعضای خانواده صدق می‌کند.
ست کردن روتختی با فرش، پرده و کاغذ دیواری شاید با شنیدن کلمه ست کردن روتختی و دکوراسیون اتاق خواب، در ذهن تان اتاق خوابی مدرن و مجلل با بهترین امکانات نقش ببندد. اما در حقیقت اینطور نیست و شما با اتاق خواب کوچک در یک خانه اجاره ای هم می توانید با رعایت یکسری نکات، یک اتاق خواب ایده آل داشته باشید.

طرح کاغذ دیواری

هماهنگی روتختی و کاغذ دیواری اتاق کودک برای خرید وسایل کودک و سیسمونی نوزاد باید به نکات بسیار زیادی توجه داشته باشید و سعی کنید تمامی وسایل نوزاد با هم ست و هماهنگ باشند. کاغذ دیواری مناسب برای آن کاغذی تقریبا ساده و با طرح های کمتر است چرا که به گفته ی روانشناسان کودک در اتاق با لوازم و طرح های بسیار شلوغ و درهم احساس امنیت کم تری می کند.اگر کودک شما دختر است خوب به طبع رنگهای شاد مثل صورتی, گلبهی و … را بیشتر می پسندد اماپسر شما رنگهای پر انرژی مانند آبی و قرمز را دوست دارد که برای کم کردن انرژی این رنگها شمامی توانید از تابلوها یا پوسترهایی با ترکیب رنگ سبز یا سفید انتخاب کنید.

رنگ ها و الگوها چه تاثیری بر رشد کودک دارد؟

یافته‌های روانشناسی رنگ، به انتخاب رنگ‌های خاص با توجه به تأثیر مثبت آنها بر خلاقیت کودکان و توانایی یادگیری آنها کمک می‌کند. هنگام تصمیم گیری در مورد الگوی صحیح، تمرکز باید روی مرحله رشد کودک و علایق شخصی او باشد.
1. خلاقیت کودک: تخیل و خلاقیت با یکدیگر پیوندی ناگسستنی دارند. الگوهایی که تخیل را تحریک می‌کنند خلاقیت را نیز ارتقا می‌دهند. از جمله رنگ‌هایی که باعث افزایش خلاقیت می‌شوند، نارنجی، سبز، آبی، بنفش و یاسی هستند. در صورت کم به کاربردن، رنگ قرمز نیز اثر تحریک کننده دارد.
2. رشد توانایی یادگیری کودک: یادگیری یک فرایند مادام العمر است. کودکان بیشترین تجربیات را به دست می آورند و شیب دارترین منحنی‌های یادگیری را پشت سر می‌گذارند. کودکان خردسال ابتدا با محیط اطراف خود آشنا می‌شوند و سپس راه رفتن و صحبت کردن را می‌آموزند.