راههایی برای افزایش عمر تایر

سه شنبه ۱۳۹۷/۰۴/۱۹ - ساعت ۱۲:۲۶

همه راننده‌ها می‌دانند انداختن تایر نو زیر ماشین هزینه‌بر است، از طرفی هیچ تایری عمر ابدی ندارد. با این حال، امکان‌پذیر است که با رعایت چند نکته ساده،... با اتونت همراه باشید.

ترفندهایی خنک تر کردن کولر خودرو

يکشنبه ۱۳۹۷/۰۴/۱۷ - ساعت ۰۸:۴۴

بالاخره به تابستان پر حرارت ۹۷ رسیدیم و گرما به موقعیت آزار دهنده رسیده است در این روزها یک سیستم خنک کننده ی درست و پر قدرت واقعا نعمت بزرگیستدر این ... با اتونت همراه باشید.

شناخت رنگ های خودرو

چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۴/۱۳ - ساعت ۱۲:۴۴

اینفوگرافیک زیر با عنوان شناخت رنگ: درصد جامد حجمی و میزان پوشش رنگ، در حوزه تخصصی رنگ خودرو طراحی و پیاده سازی گردیده است. طراحی و آماده سازی: مریم... با اتونت همراه باشید.

نکات مهم در مواجهه با سارقان خشن!

جمعه ۱۳۹۷/۰۴/۰۸ - ساعت ۱۴:۱۹

امیدواریم که این اتفاق برای هیچ‌کسی نیفتد اما بهتر است خودتان و خانواده‌تان برای موقعیتی که در آن خودرویتان به سرقت می‌رود آماده باشید. در ادامه شما ر... با اتونت همراه باشید.

افزایش قیمت رسمی محصولات سایپا و پارس‌خودرو

چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۴/۰۶ - ساعت ۱۰:۰۰

به‌دنبال مجوز شورای رقابت برای افزایش حدودا هفت درصدی قیمت محصولات گروه خودروسازی سایپا، این خودروساز لیست جدید قیمت‌ها را اعلام کرد. طبق بخشنامه ابلا... با اتونت همراه باشید.

آب بندی صحیح موتور خودروهای خارجی

سه شنبه ۱۳۹۷/۰۴/۰۵ - ساعت ۱۱:۲۱

آب بندی خودروها چیزی نیست که متعلق به خودروهای قدیمی باشد و هنوز هم همه خودروها نیاز به آب بندی صحیح دارند تا بتوانند بهترین عملکرد و کیفیت را در اختی... با اتونت همراه باشید.

شرایط فروش جدید ام وی ام x۲۲

دوشنبه ۱۳۹۷/۰۴/۰۴ - ساعت ۱۲:۵۸

شرکت مدیران خودرو، نماینده برند ام وی ام و برند لوکس چری در ایران جدیدترین شرایط فروش خودروی ام وی ام x۲۲ را اعلام کرد.بر اساس اعلام شرکت مدیران خودرو... با اتونت همراه باشید.

میزان فرمان

شنبه ۱۳۹۷/۰۴/۰۲ - ساعت ۱۲:۵۴

میزان فرمان (تنظیم فرمان) فرمان وسیله چرخاندن چرخهای اتومبیل به طرفین و پیچیدن خودرو به چپ و راست است و به عقیده اغلب رانندگان حرفه ای مهمترین قسمت در... با اتونت همراه باشید.

خطرات استفاده از کولر خودرو

جمعه ۱۳۹۷/۰۴/۰۱ - ساعت ۱۳:۰۷

پس از وارد شدن به داخل خودرو، پنجره های خودرو را پایین کشیده و صبر کنید تا هوای داخل خودرو عوض شود، بعد ازچند دقیقه می توانید سیستم تهویه مطبوع خودرو ... با اتونت همراه باشید.

تبعات شل بودن تسمه پروانه

يکشنبه ۱۳۹۷/۰۳/۲۷ - ساعت ۱۰:۰۰

در این مقاله چیستی و چرایی تسمه پروانه را از نگاهی علمی بررسی میکنیم پس مستیقما وارد موضوع میشویم همه میدانیم که تسمه پروانه در پیشرانه های مختلف از ه... با اتونت همراه باشید.

باک بنزین ماشین را کاملا پر نکنیم بهتر است

شنبه ۱۳۹۷/۰۳/۲۶ - ساعت ۱۲:۳۱

ما کافی بودن مقدار بنزین را نازل تشخیص می دهد و بدلایل ایمنی و فایده برای فیلتر جذب بخار سوخت (کنیستر)، جریان بنزین را متوقف می کند. در حالیکه اکثر ... با اتونت همراه باشید.

لاستیک سابی در خودروها

يکشنبه ۱۳۹۷/۰۳/۱۳ - ساعت ۱۶:۳۷

در مبحث خودرو ، بحثی است بنام هندلینگ ( که به معنی همان خوش دستی ماشین است ) که البته بخش عمده ای از آن مربوط به مسائل فنی و طراحی خودرو می شود و بخشی... با اتونت همراه باشید.

علت ترک خوردن داشبورد

شنبه ۱۳۹۷/۰۳/۱۲ - ساعت ۰۹:۳۹

اگر یک پیکان مدل ۵۷ داشته باشید، احتمالاً با این مشکل، یعنی ترک خوردن داشبورد روبرو شده‌اید. این موضوع، همه جا به همین شکل است. پس چرا داشبورد پیکان م... با اتونت همراه باشید.

CKD و SKD

دوشنبه ۱۳۹۷/۰۳/۰۷ - ساعت ۱۳:۳۶

این روزها بطور مکرر کلماتی را چون CKD و SKD از رادیو و تلویزیون می شنویم متن زیر توضیحی مختصر در مورد این دو واژه ارائه داده است .ضمن اینکه شما را ب... با اتونت همراه باشید.

سیستم تعلیق خودرو را از نظرنوع فعالیت بشناسیم

جمعه ۱۳۹۷/۰۳/۰۴ - ساعت ۱۳:۵۶

یک خودرو از چند بخش اصلی تشکیل شده است که یکی از این چند بخش اصلی به نام پلت‌فرم شناخته می‌شود که این بخش شامل شاسی، سیستم تعلیق، پیشرانه و سیستم انتق... با اتونت همراه باشید.

همه چیز در مورد ترموستات

پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۳/۰۳ - ساعت ۱۴:۵۳

اگر تا به حال ترموستات خودرویتان خراب شده باشد و دنبال تعویض آن بوده اید حتما متوجه شدید که برای بعضی خودروها چند مدل ترموستات در بازار فروخته می شود.... با اتونت همراه باشید.

پلوس چیست؟

چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۳/۰۲ - ساعت ۰۹:۳۶

نیروی موتور از طریق تعدادی از واسط‌ ها به چرخ‌ها منتقل می‌شود و باعث حرکت خودرو می‌شود. پلوس یکی از قطعاتی است که در امتداد این ساز و کار، ایفای نقش م... با اتونت همراه باشید.

خطرات سیستم start stop

دوشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۳۱ - ساعت ۱۲:۱۷

بسیاری از خودروهای مدرن امروزی از سیستم ورود و استارت بدون کلید بهره مند هستند و این آپشن یکی از موارد مورد علاقه خریداران است. با استفاده از این آپشن... با اتونت همراه باشید.

پاور باکس (Power Box) و کاربرد آن در خودرو

يکشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۳۰ - ساعت ۱۱:۰۸

بسیاری از صاحبان خودروهای اسپرت و بروز که اغلب جوانان هستند برای افزایش قدرت خودروی خود از موارد بسیار مختلفی استفاده می‌کنند که قبل از این در چرخان، ... با اتونت همراه باشید.

چگونگی حرکت خودروهای هوشمند و خودران

شنبه ۱۳۹۷/۰۲/۲۹ - ساعت ۱۳:۲۹

هوش مصنوعی که در رابطه با هدایت خودروهای خودران به کار می‌رود هنوز به طور کامل به ثبات نرسیده است و هنوز نیاز به آزمایش و بهبود دارد. برای رسیدن به حد... با اتونت همراه باشید.