چگونه کیلومتر کارکرد واقعی خودرو را تشخیص دهیم؟

جمعه ۱۳۹۷/۰۸/۲۵ - ساعت ۲۱:۲۸

دستکاری کیلومتر کارکرد خودرو یکی از شیوه‌های رایج برای گران‌تر فروختن خودروهای کار کرده است که در صورت عدم تشخیص کارکرد واقعی، خریداران به هنگام خرید ... با اتونت همراه باشید.

چگونگی مراقبت از خودروهای صفر کیلومتر

شنبه ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ساعت ۱۷:۰۰

تعداد زیادی از افراد هستند که بعد از خرید خودرو صفر و یا در حد صفر، خیلی دوست دارند که ماشین خود را به‌نحوی نگهداری کنند که مانند روز اول باشد. خودرو ... با اتونت همراه باشید.

مشکلات شایع انژکتورها

دوشنبه ۱۳۹۷/۰۸/۱۴ - ساعت ۰۰:۵۶

اساس کار سیستم‌های سوخت‌رسان انژکتوری (Fuel Injection System)، همان‌گونه که از نام آن پیدا است بر دوش انژکتور‌ها است. در حقیقت این انژکتور‌ها هستند که... با اتونت همراه باشید.

آموزش گام به گام تعویض لاستیک پنچر خودرو

جمعه ۱۳۹۷/۰۸/۱۱ - ساعت ۰۰:۲۵

پنچر شدن لاستیک خودرو اتفاقی است که احتمال وقوع آن همواره وجود دارد، شاید کمتر کسی را بتوان یافت که در طول دورانی که رانندگی می‌کرده است، هیچ‌گاه با م... با اتونت همراه باشید.

کیسه هوا در چه تصادفاتی فعال نمی شود؟

سه شنبه ۱۳۹۷/۰۸/۰۸ - ساعت ۲۲:۲۰

مواردي وجود دارند که به رغم تصادفات خودرو از جلو کيسه هوا فعال نمی شوند، این موارد عبارتند از: ۱- تغییر شکل شدیدی که در یک نقطه متمرکز باشد همانند ب... با اتونت همراه باشید.

همه چیز درباره ترمز ABS

سه شنبه ۱۳۹۷/۰۸/۰۸ - ساعت ۰۱:۴۱

سیستم ترمز ضد قفل (ABS) یکی از تکنولوژی های برتر در صنعت خودرو است و جان بسیاری را در تصادفات نجات داده است. به گزارش خودروکار، سیستم ترمز ضد قفل برا... با اتونت همراه باشید.

مزایا و معایب واتر پمپ های برقی

شنبه ۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ساعت ۱۱:۵۳

با اینکه واتر پمپ های مکانیکی کار خود را به درستی انجام می دهند و مانع از بالا رفتن دمای موتور می شوند ولی استفاده از آنها پیامدهای منفی به دنبال دارد... با اتونت همراه باشید.

توصیهای حقوقی برای کاهش ریسک خرید خودرو

جمعه ۱۳۹۷/۰۸/۰۴ - ساعت ۰۰:۰۱

در شرایطی که فاصله قیمت خودروهای داخلی با قدرت خرید بخشی از مشتریان، آنها را از خرید خودرو صفر محروم کرده است، این روزها بازار خودروهای کارکرده بیش از... با اتونت همراه باشید.

یاتاقان زدن به چه معناست؟

سه شنبه ۱۳۹۷/۰۸/۰۱ - ساعت ۲۳:۲۶

یاتاقان یکی از اجزای خودرو است که اصطکاک بین اجزای چرخنده و گردان موتور را کاهش یا از بین می‌برد. یاتاقان‌ها اصطکاک بین دو قطعه فلزی خودرو را کاهش دا... با اتونت همراه باشید.

(توربوشارژر چیست)

يکشنبه ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ساعت ۰۰:۱۱

توربو شارژ در سال ۱۹۰۵ میلادی توسط مهندس مکانیک سوییسی آلفرد بوچی اختراع شد. توربوشارژ عبارت است از نوعی کمپرسور توربینی و یک کمپرسور گریز از مرکز که ... با اتونت همراه باشید.

همه چیز درباره ی ضدیخ

يکشنبه ۱۳۹۷/۰۷/۲۲ - ساعت ۲۱:۵۵

مایع خنک کننده موتور مایعی با پایه آب است که در سیستم خنک کننده برخی موتورها جریان دارد. در گذشته بیشتر از آب خالص برای انتقال حرارت داخلی موتور به ر... با اتونت همراه باشید.

چرا در باران لیز میخوریم؟ پدیده آب سواری چیست؟

يکشنبه ۱۳۹۷/۰۷/۱۵ - ساعت ۲۳:۴۸

برای آشنایی بیشتر با آب سواری، دلایل وقوع و راه های مقابله با آن، تصمیم به نوشتن این مقاله گرفتیم. منظور از آب سواری(Hydroplaning) : هنگامی که بارا... با اتونت همراه باشید.

توزیع ۲۰هزار حلقه لاستیک سنگین به بازار تا آخر هفته

پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۷/۱۲ - ساعت ۲۱:۴۵

بر اساس اعلام گمرک، تعداد ۲۰ هزار حلقه انواع لاستیک خودروهای سنگین به گمرک شهید رجایی اظهار شده که پیش بینی می شود تا آخر این هفته، بارگیری و جهت توزی... با اتونت همراه باشید.

عواقب سهل انگاری در تعویض تسمه تایم

سه شنبه ۱۳۹۷/۰۷/۱۰ - ساعت ۲۳:۴۹

برخی افراد معمولا به خاطر صرفه جویی در هزینه ها برخی سرویس های دوره ای خودرو را نادیده می گیرند ‏یا به تاخیر می اندازند. این قبیل افراد از عواقب سنگین... با اتونت همراه باشید.

شرایط فروش نقدی VELA V۵ اعلام شد

يکشنبه ۱۳۹۷/۰۷/۰۸ - ساعت ۱۲:۴۰

خودروسازان راین شرایط پیش‌فروش نقدی VELA V۵ اتوماتیک را اعلام کرد. در این طرح پیش پرداخت اولیه در زمان ثبت نام ۳۰ میلیون تومان و پیش پرداخت دوم نیز ۳... با اتونت همراه باشید.

پیش فروش ویژه ی شرکت آمیکو

شنبه ۱۳۹۷/۰۷/۰۷ - ساعت ۰۹:۵۰

شرکت خودروسازی آمیکو به مناسبت سی امین ساگرد تاسیس خود، پیش فروش ویژه ای را برای کامیونت خود آغاز کرده و قرار است این خودروها را به صورت تحویل فوری به... با اتونت همراه باشید.

نکاتی در خصوص استفاده از صندلی کودک در خودرو

جمعه ۱۳۹۷/۰۷/۰۶ - ساعت ۱۳:۲۳

لایحه الزامی شدن استفاده از صندلی کودک در خودرو که برای افزایش ایمنی کودکان در خودرو و کاهش آمار تلفات کودکان درتصادفات توسط وزارت‌خانه راه و شهرسازی ... با اتونت همراه باشید.

ولوو مونتاژ کامیون در ایران را متوقف کرد

سه شنبه ۱۳۹۷/۰۷/۰۳ - ساعت ۱۴:۵۱

شرکت کامیون سازی سوئدی ولوو اعلام کرد به دلیل ناتوانی در دریافت پول قطعات فرستاده شده به ایران مونتاژ کامیون در ایران را متوقف کرده است. به گزارش تسن... با اتونت همراه باشید.

پیش فروش بزرگ ۵۳ هزار دستگاهی ایران خودرو

يکشنبه ۱۳۹۷/۰۷/۰۱ - ساعت ۱۲:۴۴

پیش فروش ۵۳ هزار دستگاه از محصولات ایران خودرو با شرایط ویژه، از روز سه شنبه سوم مهر ماه به صورت اینترنتی آغاز و طی شش روز اجرا خواهد شد. در پیش فرو... با اتونت همراه باشید.

مفهوم Warm-Up در خودرو

شنبه ۱۳۹۷/۰۶/۳۱ - ساعت ۰۰:۰۴

برخالف تصور رانندگان قدیمی، امروزه یکی از راه های کاهش استهلاک و ساییدگی موتور و اجزای درونی آن گرم کردن سریع موتور یا به اصطالح Warm-up است. در درون ... با اتونت همراه باشید.