تنظیم آینه های جانبی

چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۹ - ساعت ۱۲:۲۶

آینه های جانبی چشمهای اضافی راننده هستند خیلی مهم می باشد که درست تنظیم شده باشند و به قول معروف جای درست را نگاه کنند رانندگان در اهمیت جایگاه آینه ه... با اتونت همراه باشید.

محاسبه مصرف سوخت میانگین

دوشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ - ساعت ۱۵:۳۴

بعد از گرانی های پی در پی بنزین تا حدودی یاد گرفتیم میانگین مصرف رو محاسبه کنیم تا اگر مصرف خودرو بالا بود به اصلاح رویه مصرف بپردازیم در این مطلب راه... با اتونت همراه باشید.

روغن‌های ترمز، هیدرولیک و گیربکس را چه زمانی باید تعویض کنیم؟

يکشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۶ - ساعت ۱۶:۲۳

تقریبا همه رانندگان وسایل نقلیه از نحوه عملکرد روغن موتور و زمان تعویض آن بر اساس کیلومتر کارکرد خودرو اطلاعات کافی دارند، اما سیالات مهم دیگری در خو... با اتونت همراه باشید.

ترافیک و روان شناسی ترافیک

شنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۵ - ساعت ۰۶:۰۹

چندی قبل در ترافیک نوروزی گرفتار شدم به صورت واضح عصبانیت را در چهره اکثر رانندگان اطراف میدیدم قطعا ترافیک معضل بزرگ امروز کلان شهرهاست جای خالی روان... با اتونت همراه باشید.

گیربکس دابل کلاچ

شنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۵ - ساعت ۰۵:۴۰

گیربکس یا جعبه دنده مهمترین عنصر سیستم انتقال قدرت در خودرو میباشد و در طول تاریخ خودروسازی تغییرات بسیاری داشته است و جالب است که در طول زمان مدام به... با اتونت همراه باشید.

چرا ECU میسوزد

پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۳ - ساعت ۱۵:۰۶

بعد از پیشرفت های فراوان تکنولوژی و به کار گرفتن آنها در خودروسازی نیاز به قطعه ای احساس میشد تا این قطعات الکترونیکی را هماهنگ با هم در خدمت رفاه حال... با اتونت همراه باشید.

دستورالعمل های مهم در زمان بریدن ترمز

چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۲ - ساعت ۱۵:۲۵

فکرش را بکنید بعد از یک روز کاری با خودرو به سمت منزل در حرکت هستید که متوجه میشوید ترمز خودرو کار نمیکند خروجی بزرگراه به سمت منرل را رد میکنید دچار ... با اتونت همراه باشید.

انواع دود خروجی خودرو و مفهوم آنها

چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۲ - ساعت ۱۴:۱۵

همان طور که هر بیماری در انسان ها ابتدا علائمی هشدار دهنده را از خود بروز میدهد بعد خودش بروز میکند در خود رو نیز چنین است. به طور کلی هشدار های خودر... با اتونت همراه باشید.

توصیه هایی برای آزمون رانندگی

سه شنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۱ - ساعت ۱۷:۲۰

بعد از کلی استرس در آزمون آیین نامه رانندگی بالاخره آن خبر مسرت بخش قبولی را میشنوید ولی بلا فاصله وارد استرس دیگری میشوید امتحان عملی رانندگی. یک چا... با اتونت همراه باشید.

مراقب باتری خودرو خود باشیم

دوشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۰ - ساعت ۱۶:۳۹

اگر خودروی شما یه سوپر اسپرت هم باشد برای شروع غرش قدرتمندانه پیشرانه خود نیاز با نیروی الکتریسیته دارد که منبع آن باتری است. نقش باتری در خودرو بسیا... با اتونت همراه باشید.

رینگ اسپرت و آثار منفی و مثبتش بر خودرو

دوشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۰ - ساعت ۱۶:۲۹

رینگ های فولادی معمولی و رایج کم کم در حال رخت بر بستن هستن و جایشان را به رینگ های معروف به رینگ اسپرت میدهند. با توجه به اینکه رفته رفته سایز تایر... با اتونت همراه باشید.

تصورات اشتباه در مورد نحوه کار کولر خودرو

يکشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۱۹ - ساعت ۱۳:۴۸

کابین خودرو در هوای گرم به شدت گرم می‌شود، به طوری که در برخی ساعات روز واقعاً نمی‌توان بیش از چند دقیقه در آن تاب آورد. عدم استفاده از کولر در چنین ش... با اتونت همراه باشید.

آرایش خطی و خورجینی سیلندر در خودروها چه تفاوت هایی دارند؟

جمعه ۱۳۹۷/۰۱/۱۷ - ساعت ۱۴:۱۰

یک خودرو از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است اما دو بخش از خودرو‌ها همواره مورد توجه بیشتری قرار می‌گیرند طراحی بدنه و طراحی موتور دو بخش مهم در عملکرد ... با اتونت همراه باشید.

عیب یابی کمک فنر

پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۱۶ - ساعت ۱۳:۳۳

شاید یکی از قسمت های مهم خودرو که نقش به سزایی بر هندلینگ و به طور کلی سیستم تعلیق خودرو داشته و بیشتر رانندگان به کمک فنر های خودرو اهمیت چندانی نمی ... با اتونت همراه باشید.

آیا گرفتن کلاچ پیش از استارت زدن خودرو لازم است؟

چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۱۵ - ساعت ۱۳:۴۶

برخی از رانندگان عادت دارند برای روشن کردن خودرو ابتدا پدال کلاچ را فشار می‌دهند و بعد خودرو را استارت می‌زنند. با توجه به آنکه پیش از استارت زدن، با... با اتونت همراه باشید.

نحوه عملکرد کلاچ

سه شنبه ۱۳۹۷/۰۱/۱۴ - ساعت ۱۵:۰۰

شما که تجربه رانندگی خودرو با گیربکس معمولی را دارید، ممکن است به‌محض اینکه متوجه شوید که چیزی فراتر از یک کلاچ معمولی در این سیستم قرار دارد، متعجب ... با اتونت همراه باشید.

استرس بار چیست؟

يکشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۱۲ - ساعت ۲۳:۱۶

استرس بار میله ای است که روی دو سر کمک نصب میشه و وظیفه استرس بارتقسیم فشاری می باشد که در زمان پیچیدن اتومبیل بر روی یکی از کمک ها وارد میشه و در واق... با اتونت همراه باشید.

۰ تا ۱۰۰ خرید و دریافت اتوموبیل صفر کیلومتر

شنبه ۱۳۹۷/۰۱/۱۱ - ساعت ۱۵:۴۳

از قدیم مرسوم بوده که می‌گویند «در هر معامله ای، جنس را باید خوب بررسی کنی تا با مشخصاتی که به فروشنده سفارش داده‌ای کاملاً منطبق باشد». با این حال، خ... با اتونت همراه باشید.

هم چیز درباره ی تیک آف

جمعه ۱۳۹۷/۰۱/۱۰ - ساعت ۱۶:۰۵

تیک آف چیست؟ تیک آف یکی از اصطلاحات رایج برای فارسی زبانان عاشق سرعت است. این عبارت (Take Off) در زبان انگلیسی برای لحظه ی آغاز پرواز هواپیما به کار ... با اتونت همراه باشید.

دلایل لرزش تایر و مفهوم بالانس آن در خودرو

پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۰۹ - ساعت ۱۹:۱۶

همان‌طور که می‌دانیم، لرزش در خودرو می‌تواند نتایج بدی به همراه داشته باشد؛ از بروز عیب و ایراد در بدنه و دیگر قسمت‌ها خصوصا مفاصل و اتصالات چرخ‌ها و ... با اتونت همراه باشید.