معرفی ماکسیمای جدید

۱۳۹۷/۰۱/۲۷      ۲۱۶۶

ما ماکسیما رو خوب میشناسیم خودروی محبوب دهه ی ۸۰ برای ما هنوز هم خاطره انگیز است و البته هنوز هم با توجه به توقف تولید بازار دست دوم بسیار خوب و داغی دارد در این مطلب به سراغ نوه ی همان خودروی قدرتمند میرویم با ما همراه باشید.
 
 
نسل هشتم نیسان ماکسیما که با کد A36 شناخته می شود اولین بار در سال 2015 در نمایشگاه خودروی نیویورک معرفی شد. نسل جدید از یک طراحی اسپرت و عضلانی برخوردار شد. نیسان با این خودرو به شعار خودروی اسپرت 4 در بر می گردد که در مورد نسل سوم ماکسیما بیان شد. وزن این خودرو نسبت به نسل قبلی 37 کیلوگرم سبکتر شده است و طراحی داخلی آن الهام گرفته از علم هوافضا است.
نسل هشتم ماکسیما همچنان از همان موتور آشنای VQ35DE نیسان بهره می برد که با تغییرات جزئی قدرت آن 10 اسب بخار افزایش یافته و به 300 اسب بخار رسیده است. گشتاور آن نیز 354 نیوتن متر است. قدرت این موتور از طریق گیربکس CVT نیسان به چرخهای جلو منتقل می شود. این خودرو با 9 رنگ مختلف برای بدنه و 5 رده تجهیزاتی عرضه می شود. این خودرو بر اساس پلتفرم D نیسان ساخته می شود و با یک موتور 2.5 لیتری نیز قابل سفارش است.
نیسان برای سال 2018 اندکی تغییرات در ماکسیما ایجاد کرد که عمده ترین آنها افزودن نرم افزار اندروید اتو است که همراه با اپل کار پلی جزو امکانات استاندارد این خودرو هستند. در مدل های SL، SR و پلاتینوم یک جفت خروجی USB برای شارژ کردن نیز نصب شده است. اضافه شدن رگه هایی از رنگ سیاه در جلو پنجره نیز به ظاهر خودرو اندکی طراوت و تازگی می بخشد. سیستم ترمز اضطراری خودکار و سیستم اخطار تصادف از جلو جزو تجهیزات استاندارد ماکسیما 2018 هستند.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر
//