Spice-X، خودروی مسابقه‌ای سبک‌وزن و الکتریکی

۱۳۹۷/۰۵/۱۷      ۲۶۲۱

خودروهای الکتریکی سوپر اسپرت در یکی دو سال اخیر به بازار رنگ و لعاب دیگری داده اند به عنوان مثال زمانی که درباره خودروهای ایتالیایی صحبت می‌کنید اولین نام‌هایی که به ذهن می‌رسند برندهایی همچون فراری، لامبورگینی، مزراتی و آلفارومئو هستند. محصولات این برندها معمولاً دارای قوای محرکه قوی و خیره کننده است که باعث می‌شود خودروهایشان به سرعت‌های بالایی برسند.
 
 
البته یک کمپانی ایتالیایی دقیقاً در نقطه مقابل برندهای مشهور حرکت کرده است. کمپانی یاد شده خودرویی با نام Spice-X را معرفی کرده که حاصل همکاری چند شرکت در پیدمونت ایتالیا می‌باشد. هدف این کمپانی تولید یک مدل مسابقه‌ای الکتریکی با ساختار سبک‌وزن است که فاقد متریال گران‌قیمت به منظور کاهش هزینه‌ها می‌باشد. به‌طور خلاصه باید گفت آن‌ها درصدد ساخت خودرویی مسابقه‌ای برای همه هستند.
 
 
این خودرو که توسط شرکت Mastery دیزاین و شخص فابریزیو پپه طراحی شده طول غیرعادی 3827 میلی‌متری و پهنای 1695 میلی‌متری دارد. متریال بکار رفته در این خودرو که البته نامی از آن‌ها به میان نیامده به حدی سبک هستند که باعث می‌شوند وزن کلی خودرو تنها 600 کیلوگرم باشد. این موضوع باعث می‌شود Spice-X SX1 یکی از سبک‌ترین خودروهای الکتریکی عصر مدرن باشد. در واقع این خودرو ما را به یاد لوتوس می‌اندازد.
 
 
هنوز مشخصات Spice-X منتشر نشده اما برخی از جزئیات آن به دست ما رسیده است. جدای از ابعاد جمع‌وجور و تک‌نفره بودن، این خودرو از دو پیشرانه الکتریکی برای دو چرخ عقب استفاده می‌کند. هر دو پیشرانه می‌توانند 80 اسب بخار را تولید کنند که باعث ایجاد سقف سرعت 160 یا 210 کیلومتر در ساعتی بسته به نسخه سفارش داده شده می‌شود. گشتاور این پیشرانه نیز بسته به مجموعه باتری‌های 330 یا 450 ولتی برابر با 160 و 400 نیوتون متر می‌باشد.فعلاً خبری از قیمت Spice-X منتشر نشده اما کمپانی ایتالیای قول داده این خودرو قیمت ارزانی برای همه خواهد داشت. رندرهای منتشر شده از این خودرو نیز محصولی شگفت‌انگیز را نشان می‌دهند.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر
//