تجربه رانندگی با فورد موستانگ بولیت ۲۰۱۹

۱۳۹۷/۰۵/۲۲      ۲۷۱۸

یکی از جذاب ترین فیلم های اکشن تاریخ ، فیلم استیو مک کوئین در سال ۱۹۶۸ است . در این فیلم صحنه های هیجان انگیزی در پی پرش های پی در پی این هنرپیشه افسانه‌ای از خیابان‌های عجیب سان‌فرانسیسکو وجود دارد که در خاطر بسیاری از ما وجود دارد. اما فورد به مناسب پنجاهمین سالگرد  تولید این فیلم اقدام به تولید نسخه ویژه‌ای از خودروی عضلانی محبوب خود کرد.

پیش از این نیز بولیت در سال های ۲۰۰۱ و ۲۰۰۸ نیز تولید شده بود .معمولاً این‌گونه خودروها دارای نشان‌های متفاوت و رنگ بدنه سبز تیره یا مشکی بوده درحالی‌که پیشرانه‌ای با کمی قدرت بیشتر ارائه می‌کنند. تولید این خودرو محدود بوده اما میزان محدودیت آن به ظرفیت تولید و فروش فورد در یک سال بازمی‌گردد.

موستانگ بولیت ۲۰۱۹ از همان پیشرانه ۸ سیلندر ۵ لیتری مدل GT استفاده می‌کند اما دارای سیستم ورود هوای خنک متفاوتی می‌باشد. دریچه گاز هم از ۸۲ به ۸۷ میلی‌متر ارتقا یافته و منیفولد ورودی هم از مدل GT۳۵۰ قرض گرفته شده است. این تغییرات به همراه برنامه‌ریزی ویژه‌ی پیشرانه باعث شده‌اند بولیت نسبت به GT حدود ۱۴ اسب بخار قوی‌تر باشد. شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت این خودرو همان ۴.۶ ثانیه باقی مانده و حداکثر سرعت آن نیز ۲۵۰ کیلومتر در ساعت می‌باشد.

جدیدترین نسخه موستانگ بولیت همچنین دارای سیستم تعلیق ارتقا یافته، سیستم اگزوز فعال، حالت‌های رانندگی اسپورت و کیت ترمز برمبو می‌باشد.

بالاتر از همه‌ی این‌ها باید به دامپرهای فعال مگنه راید فورد اشاره کنیم که سواری روان اما سفت را به همراه چسبندگی بالا تضمین می‌کنند. شما واقعاً این تفاوت را مخصوصاً در جاده‌های ناهموار می‌توانید حس کنید. به نظر ما این دامپرها ارزش ۱۶۰۰ پوند اضافه پرداخت را دارند.

موستانگ بولیت با صندلی‌های اسپورت ریکارویی عرضه می‌شوند که دارای دوخت‌های ویژه می‌باشد؛ اما این صندلی‌ها احساس سفتی داشته و حداقل حمایت از بدن را به عمل می‌آورند. بزرگ‌سالانی که جثه کوچکی دارند این صندلی‌ها را دوست خواهند داشت اما افرادی با هیکل بزرگ‌تر در آن‌ها ناراحت خواهند بود. در مقایسه باید گفت صندلی‌های موستانگ GT استاندارد بهتر بوده و تنظیمات و حمایت بهتری از بدن نشان می‌دهند. جای شرمساری است که بولیت را نمی‌توان با صندلی‌های استاندارد GT سفارش داد. پیشنهاد ما این است که اگر به دنبال خرید موستانگ بولیت هستید حتماً یک‌بار در صندلی‌ها بنشینید و سپس در صورت پسند آن خودرو را بخرید. در بخش عقب نیز فقط فضایی برای کودکان وجود دارد.

تمامی مدل‌های بولیت با سیستم اطلاعات سرگرمی SYNC۳ فورد عرضه می‌شوند. این مدل ویژه دارای صفحه‌نمایش تیز و مناسب ۱۲ اینچی بوده و فشار روغن و منیفولد را نیز نشان می‌دهد. نهایتاً باید به فرمان این خودرو و اهرم تعویض دنده‌ای اشاره کرد که ما را به یاد همان موستانگ ۵۰ سال قبل می‌اندازد.

موستانگ بولیت در جاده تلاش‌های خود برای خاص بودن را نشان می‌دهد. هر خودروی اسپورت قوی و دیفرانسیل عقب می‌تواند جذاب باشد اما در کل موستانگ خودرویی با توازن بالا و هیجان رانندگی است.

زمانی که پدال گاز را از حالت سکون فشار دهید و البته به دنبال دود کردن لاستیک‌ها نباشید قدرت به خوبی به جاده منتقل خواهد شد. شتاب‌گیری قوی همیشه در دسترس شماست.

بولیت در پیچ‌ها به‌طور سورپرایز کننده‌ای چابک و پاسخگو است. سیستم تعلیق اشاره شده در بالا به انتقال مناسب نیروها کمک می‌کند و بنابراین خودرو به همان جایی که می‌خواهید می‌رود. ترمزهای برمبو نیز قدرت توقف بالایی ایجاد می‌کنند.

مهندسان فورد به صدای اگزوز موستانگ بولیت افتخار می‌کنند. واقعاً هم صدای فوق‌العاده‌ای را شاهد هستیم. در زمان شتاب گیری سنگین غرش‌های پیشرانه به هوا می‌رود و در زمان رها کردن پدال گاز هم صدای خفه‌ی جذابی به گوش می‌رسد. این صدا در کوتاه‌مدت کاملاً جذاب است اما شاید در سفرهای طولانی کمی خسته‌کننده باشد.
مهندسان و بازاریابان فورد تأکید داشته‌اند که موستانگ بولیت خودرویی ویژه‌ی پیست نیست و یک پورشه ۷۱۸ کیمن با قیمت مشابه برای رانندگی در پیست بسیار بهتر است.

قیمت موستانگ GT از ۴۲۱۴۵ پوند آغاز می‌شود. اگر دامپرهای مگنه راید را انتخاب کنید باید ۴۸۷۴۵ پوند برای موستانگ بولیت بپردازید که شاید ارزشش را داشته باشد.

فورد موستانگ بولیت ۲۰۱۹ یک خودروی پرفورمنس لذت‌بخش است که در کلاس آمریکایی‌های کلاسیک کاملاً جا می‌گیرد. این خودرو دارای گشتاور زیاد، گیربکس دستی و ظاهر سنتی عضلانی‌های آمریکایی بوده و اگرچه قیمت آن در مقایسه با نسخه استاندارد GT زیاد است اما اگر خواهان یک خودروی عضلانی سنتی باشید قطعاً موستانگ بولیت را دوست خواهید داشت.

مشخصات کلی فورد موستانگ بولیت

قیمت: ۴۷،۱۴۵ پوند
پیشرانه: ۸ سیلندر ۵ لیتری بنزینی
قدرت/گشتاور: ۴۵۸ اسب بخار/۵۲۹ نیوتون متر
گیربکس: ۶ سرعته دستی، دیفرانسیل عقب
شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت: ۴.۶ ثانیه
حداکثر سرعت: ۲۵۰ کیلومتر در ساعت
مصرف سوخت: ۱۲.۴ لیتر در هر صد کیلومتر

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر
//