کوچک ترین کراس اوور لوکس PSA

۱۳۹۷/۰۷/۰۱      ۲۹۹۲

دی‌اس اتومبیلز، ( DS Automobiles) برند برتر گروه  PSA است. مارک دی اس ابتدا در اوایل سال ۲۰۰۹ به عنوان زیر مجموعه برتر سیتروئن به مدل‌های دیگر اضافه شد تا در کنار سایر اتومبیل‌های سیتروئن به تولید برسد. دی‌اس مخفف روح متفاوت (Different Spirit) یا سری متمایز(Distinctive Series) است (اگر چه ارجاع به خودروی تاریخی سیتروئن دی اس هم آشکار است). این اسم همچنین نوعی بازی با کلمات است چون تلفظش در زبان فرانسه مانند کلمه déesse به معنی الهه است. از سال ۲۰۱۵(و قبل از آن از ۲۰۱۲ در چین) برند سیتروئن از روی خودروهای خط تولید دی‌اس برداشته شد و دی‌اس به عنوان یک برند مستقل به کار ادامه داد.به گفته کارلوس تاوارس مدیر عامل وقت گروه پی‌اس‌ای، دی‌اس از همان پلتفرم‌ها و نمایندگی‌های دیگر مدل‌های گروه پی‌اس‌ای استفاده خواهد کرد اما از طریق استاندارهای تولیدی و مهندسی مجزا خود را از خودروهای سیتروئن متمایز خواهد کرد.
 
 
به تازگی کمپانی ” دی اس ” فرانسه به عنوان زیرشاخه لوکس گروه خودروسازی ” PSA “، کوچک ترین کراس اوور خود را با حفظ خطوط طراحی جدیدش به بازار جهانی معرفی کرده است. این خودرو به زودی با مدل ۲۰۱۹ به دست مشتریان خواهد رسید و از نظر فن آوری در سطح قابل توجه ای قرار دارد.
 
 
دی اس ۳ به عنوان یک خودروی هاچ بک پرمیوم به حساب می آمد و اکنون کمپانی دی اس با نسخه کراس بک و چهار در آن، کوچک ترین کراس اوور خود را معرفی کرده است. در بحث طراحی، دی اس ۳ کراس بک شباهت بسیاری به دی اس ۷ کراس بک دارد و گویا این خودرو، نسخه فشرده از برادر بزرگ خود است. البته سبک طراحی درهای عقب نقدهایی را به این خودرو وارد کرده است، اما با نگاهی به کابین دی اس ۳ کراس بک، می بینید خلاف دی اس ۳ عادی، این خودرو به مراتب به روزتر و لوکس تر است. طراحی داخلی این کراس اوور کوچک بر اساس محصولات جدید پژو و دی اس انجام شده و نمادهایی از اشرافی گری فرانسوی در آن رعایت شده است.دی اس ۳ کراس بک را می توان با همان پیشرانه معروف ۱٫۲ لیتری ۳ سیلندر توربو سفارش داد، اما این بار این موتور کوچک ارتقا پیدا کرده و می تواند ۱۳۰ و ۱۵۵ اسب بخار قدرت را تولید کند. انتقال قدرت به چرخ های جلو از طریق یک جعبه دنده ۸ دنده اتوماتیک انجام می شود و این کراس اوور کوچک می تواند همچنان شتابی کم تر از ۸٫۸ ثانیه داشته باشد. همچنین می توان این خودرو را در نسخه ۱۰۰ اسب بخار با جعبه دنده ۶ دنده دستی سفارش گذاری کرد.


البته کمپانی دی اس در معرفی دی اس ۳ کراس بک تاکید ویژه بر نسخه الکتریکی این خودرو داشته است. نمونه برقی این کراس اوور پرمیوم می تواند حدود ۱۳۶ اسب بخار قدرت داشته باشد و با هر بار شارژ بیش از ۳۳۰ کیلومتر را بپیماید. برای شارژ ۸۰ درصدی باتری های دی اس ۳ کراس بک الکتریکی در حالت شارژ سریع، تنها ۳۰ دقیقه وقت نیاز است. باید به این نکته اشاره کرد که هنوز کمپانی دی اس نسخه الکتریکی را برای فروش نگذاشته است.این خودروی کراس اوور کوچک که در رده محصولات لوکس قرار می گیرد به امکاناتی مانند شش کیسه هوای ده نقطه ای، تریم داخلی چرم و جیر، فرمان کمکی برقی، هدآپ، رادار نقطه کور، رادار خطی، رادار فاصله، کروزکنترل هوشمند، سامانه تابلوخوان، سیستم تشخیص مانع، سامانه نوردهی LED و قابلیت تغییر لحظه ای بازه پرتاب نور با توجه به سرعت و مانع های پیش رو، گرم کن صندلی های جلو، سیستم تهویه دوگانه، دنده پشت فرمان، استارت دکمه ای، سیستم کنترل پایداری الکتریکی، نوربالای اتوماتیک، سنسور نور و باران، سامانه پارک هوشمند، نمایش گر ۱۰٫۳ اینچی، دوربین عقب و سنسورهای پارک،نمایش گر ۷ اینچی صفحه آمپر، سیستم صوتی پیشرفته فوکال و… مجهز است.شما می توانید دی اس ۳ کراس بک را در ۴ تیپ عمومی سفارش گذاری کنید و بر اساس سلیقه خود رنگ بدنه و تریم داخلی را انتخاب نمایید. بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی کمپانی دی اس فرانسه، دی اس ۳ کراس بک قیمت پایه ۲۴ هزار یورویی را دارد و به زودی مشتریان می توانند سفارش گذاری های خود را آغاز نمایند. بدیهی است که اگر واردات خودرو آغاز شود و شرکت” آرین موتور تابان ” بتواند فعالیت خود را با دی اس فرانسه ادامه دهد، قطعه های دی اس ۳ کراس بک به عنوان یکی از جذاب ترین گزینه های این شرکت به حساب می آید.
 
در حال حاضر دی اس ۳ هاچبک با مدل های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ در جاده های کشور تردد دارد و به عنوان یک خودروی کوچک شهری اسپرت شناخته می شود.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر
//