چلنجر SRT هلکت Redeye

۱۳۹۷/۰۷/۱۵      ۲۵۴۰

داج چلنجر یکی از مدل‌های محبوب خودروهای کمپانی داج است که از دههٔ ۱۹۷۰ تاکنون محبوبیت زیادی داشته‌است. داج چلنجر نام سه مدل متفاوت شرکت داج (زیر مجموعه کرایسلر) است. که در سال‌های نسل اول "از ۱۹۷۰ تا ۱۹۷۴" نسل دوم" از ۱۹۷۸ تا ۱۹۸۳" نسل سوم " از۲۰۰۸ تا الان " تولید شده‌اند.
 
 
داج چلنجر SRT دیمن به لطف استایل عضلانی خود و پیشرانه‌ی 8 سیلندر 6.2 لیتری سوپرشارژردار که قدرت 840 اسبی و گشتاور 1042 نیوتون متری دارد از محبوبیت فوق‌العاده‌ای بین طرفداران برخوردار است؛ اما متأسفانه این خودرو تنها به تعداد محدود تولید شد و دیگر نمی‌توان آن را به‌صورت صفرکیلومتر از کارخانه خریداری نمود.


اگرچه خداحافظی با دیمن سخت است اما داج بیکار ننشسته و اقدام به تولید اولین نمونه‌ی چلنجر SRT هلکت Redeye 2019 کرده است. این خودروساز آمریکایی می‌گوید Redeye تحت تأثیر دیمن بوده و پیشرانه‌ی 8 سیلندر 6.2 لیتری آن بسیاری از ویژگی‌های دیمن را داراست.از جمله ویژگی‌های اصلی پیشرانه می‌توان به سوپرشارژر 2.7 لیتری، پیستون‌های قوی‌تر، سیستم تزریق سوخت مخصوص و سیستم روان کنندگی ارتقا یافته اشاره کرد.


اگرچه چلنجر SRT هلکت Redeye پیشرانه‌ی مشابهی با دیمن دارد اما قدرت آن 797 اسب بخار و گشتاورش هم 957 نیوتون متر می‌باشد. البته فاصله‌ی بین دو خودرو زیاد نیست زیرا دیمن هم تنها 808 اسب بخار قدرت و 972 نیوتون متر گشتاور در زمان استفاده از سوخت با اکتان 91 دارد.


 
از نظر پرفورمنس، Redeye می‌تواند تنها در عرض 3.4 ثانیه از سکون به سرعت 96 کیلومتر در ساعت برسد و سقف سرعت 326 کیلومتر در ساعت را ثبت نماید. داج می‌گوید این خودرو مسافت 400 متر را در 10.8 ثانیه و با سرعت 210 کیلومتر در ساعت طی می‌کند.


این آمار و ارقام برای خودرویی که قیمت پایه‌ی 69650 دلاری دارد کاملاً احساس‌برانگیز است. البته باید گفت به این قیمت باید 1700 دلار مالیات خودروهای پرمصرف و 1395 دلار هزینه‌ی تحویل را نیز اضافه نمود.از طرف دیگر دیمن را داریم که قیمت پایه‌ی 84995 دلاری داشته و البته پیدا کردن آن با این قیمت تقریباً غیرممکن است. با تمامی این تفاسیر، چلنجر SRT هلکت Redeye پرفورمنسی مشابه دیمن را با 13345 دلار کمتر ارائه می‌کند.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر
//