معرفی بی ام و M۴ CS در نمایشگاه خودرویی شانگهای

۱۳۹۶/۰۲/۰۲      ۵۹


اخیرا در نمایشگاه خودرویی شانگهای کمپانی بی ام و اقدام به معرفی نسخه ی قوی تر از M۴ کرده است که از نظر قوای فنی مابین نسخه ی معمولی و نسخه ی GTS قرار میگیرد.
هنوز بی ام و در مورد تعداد تولیدی از این محصول اطلاعاتی را منتشر نکرده است ولی ما حدس می زنیم که این مدل نیز به صورت ویژه و تولید محدود عرضه گردد.
با توجه به اینکه نسخه ی GTS در حال حاضر تولید نمی شود می توان گفت نمونه ی CS قدرتمند ترین عضو خانواده است.

تغییرات صورت گرفته در بخش فنی شامل بهینه سازی پیشرانه ی آشنای ۳ لیتری شش سیلندر خطی تویین توربوی خودرو است که قدرت آن را به ۴۵۴ اسب بخار و گشتاور ۶۰۰ نیوتن متر رسانده است.

همچنین در بسیاری از قسمته های بدنه از جمله سقف، اسپویلر، دیفیوزر و اسپلیتر از فیبر کربن سبک و تقویت شده با پلاستیک استفاده شده است.
همچنین درب های خودرو نیز سبک تر شده اند و مجموعه ی این تغییرات باعث شده تا وزن خودرو به میزان ۳۲ کیلوگرم نسبت به نسخه ی معمولی M۴ سبک تر شود.

این کاهش وزن زمانی که با افزایش قدرت موتور همراه شده است باعث شده تا M۴ CS بتواند تنها ظرف ۳.۹ ثانیه از سرعت صفر به ۱۰۰ کیلو متر در ساعت برسد و که ۰.۳ ثانیه کمتر از نسخه ی M۴ Competiotion Package است و این درحالیست که حداکثر سرعت آن نیز به ۲۷۸ کیلومتر در ساعت میرسد.

این خودرو توانسته یک دور پیست نوربرگ رینگ را در مدت زمان ۷ و ۳۸ ثانیه طی کند که کند تر از نسخه ی GTS بشمار می رود ولی با زمان پورشه ی ۹۱۱ کررا S برابری می کند.


از جمله سایر تغییرات فنی این خودرو باواریایی خاص می توان به ترمز های کربن سرامیکی سفارشی با کالیپر های ۶ پیستونه در جلو و ۴ پیستونه در عقب اشاره کرد.
کمک فنر های سفت تر شده اند و رول بارهای بزرگ‌تر و سر اگزوزهای ۸۰ میلی‌متری مدل Competition Package می‌شود.


از جمله رنگ های در نظر گرفته شده برای CS می توان به خاکستری متالیک، سفید آلپاین، آبی سان مارینو متالیک، مشکی کبود متالیک و آبی تیره اشاره کرد .

قیمت خودرو در آلمان از ۱۱۶،۹۰۰ یورو آغاز می شود که اختلاف قیمت ۴۲ هزار دلاری با نسخه ی پایه ی ۷۶ هزار دلاری دارد . همچنین در بازار آمریکا هنوز قیمت آن مشخص نشده ولی
انتظار می رود قیمتی بالای ۱۰۰ هزار دلار داشته باشد.

این خودرو از اوایل سال آینده میلادی در دسترس عموم خواهد بود.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر