تأیید خبر عرضه جیپ رنگید پلاگین هیبریدی در سال ۲۰۲۰

۱۳۹۷/۰۷/۱۸      ۱۴۶۲

فیات کرایسلر اتومبیلز شرکت هلدینگ خودروسازی ایتالیایی و چندملیتی است، که پس از خریداری ۱۰۰٪ درصد از سهام گروه کرایسلر توسط شرکت فیات در تاریخ ۲۷ ژانویه ۲۰۱۴ در شهر آمستردام، هلند تأسیس شد.دفتر مرکزی شرکت فیات کرایسلر اتومبیلز در شهر لندن، بریتانیا قرار دارد و بخشی از سهام آن در بازارهای بورس نیویورک و بورس ایتالیا مبادله می‌شود. در ساختار گروه جدید، به ترکیب هیچکدام از دو شرکت و ساختار سازمانی آنها، تغییری ایجاد نشد و بخش فیات، با مرکزیت تورین، ایتالیا و بخش کرایسلر نیز به مرکزیت آوبرن‌هیلز، میشیگان به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

 
شرکت خودروسازی فیات کرایسلر هم‌اکنون مدیریت بر چندین خودروساز مشهور را بر عهده دارند، این شرکت‌ها عبارتند از: فراری، مازراتی، جیپ، آلفا رومئو، دوج، آبارت، کرایسلر موتورز، فیات اتومبیلز، فیات پروفشنال، لانچیا، رم تراکس و استریت اند ریسینگ تکنولوژی  گروه خودروسازی فیات-کرایسلر که جیپ را تحت تملک دارد اعلام کرد این شرکت نسخه‌ی پلاگین هیبریدی رنگید را با آغاز سال 2020 در اروپا عرضه خواهد کرد.رنگید پلاگین هیبریدی در تأسیسات ملفی ایتالیا و به همراه مدل استاندارد رنگید و فیات 500X ساخته خواهد شد.یکی از مدیران شرکت درباره‌ی رنگید پلاگین هیبریدی گفته است:

با تولید بیش از 742 هزار دستگاه رنگید در ایتالیا، تأسیسات ملفی مکانی ایده آل و رنگید هم خودرویی عالی برای ارائه در نسخه‌ی پلاگین هیبریدی بوده و این حرکت بر موفقیت زیاد جیپ دلالت می‌کند.

 
جیپ تا به اینجا بیش از 200 میلیون یورو را صرف آماده‌سازی فرایندهای تولید رنگید پلاگین هیبریدی در تأسیسات ملفی کرده است. این برند جزئیات قوای محرکه‌ی رنگید پلاگین هیبریدی را منتشر نکرده اما اولین نمونه‌های پیش‌تولیدی این شاسی‌بلند ساب کامپکت سال آینده روانه‌ی جاده‌ها خواهند شد.


جیب دستی هم بر سر و روی قوای محرکه‌ی رنگید کشیده و این خودرو را با پیشرانه 3 سیلندر 1 لیتری 120 اسب بخاری، پیشرانه 4 سیلندر 1.3 لیتری 150 یا 180 اسبی و نسخه‌های به‌روز شده‌ی 1.6 و 2 لیتری دیزلی عرضه می‌کند. دو گیربکس 6 سرعته دستی و 9 سرعته اتوماتیک هم در دسترس خریداران هستند.


جیپ رنگید 2019 پیش از این وارد بازار اروپا شده و قیمت آن در ایتالیا از 22400 یورو، در آلمان از 20700 یورو و در بریتانیا از 19200 پوند آغاز می‌شود.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر
//