دوکاتی دیاول ۲۰۱۹

۱۳۹۷/۰۸/۳۰      ۱۲۵۸

دوکاتی شرکت موتورسیکلتسازی ایتالیایی است. موتورسیکلت‌های این شرکت به داشتن طرح بدنه زیبا و نیز کیفیت فنی مناسب مشهورند. شرکت دوکاتی را، برادران دوکاتی در سال ۱۹۲۶ پایه‌گذاشتند. مالکیت این شرکت از آن زمان تاکنون چندین بار تغییر کرده‌است. هم‌اکنون دفتر مرکزی این شرکت و کارخانه تولیدی آن، در شهر بولونیا، ایتالیا قرار دارند.موتورسیکلت‌های این شرکت، در چند دسته اصلی تولید می‌شود. دوکاتی در مسابقات قهرمانی موتوجی‌پی و سوپربایک، شرکت می‌کند و بارها برنده جایزه اول شده‌است. شرکت خودروسازی آئودی، از طریق زیرمجموعه خود؛ لامبورگینی (مالک دوکاتی) صاحب برند دوکاتی محسوب می‌شود و با توجه به اینکه آئودی خود یکی از شرکت‌های تابعه گروه فولکس‌واگن می‌باشد، لذا این کمپانی آلمانی، مالک اصلی شرکت دوکاتی، به‌شمار می‌آید.
 
 
دوکاتی کروزر قدرتمند خود دیاول را درحالی‌که به‌شدت موردبازنگری قرارگرفته است در نمایشگاه میلان (EICMA) به نمایش درآورد.در نگاه اول متوجه طراحی خشن‌تر مدل جدید نسبت به پیشینیان خودخواهید شد.بدون شک حذف سیستم اگزوز از سمت راست موتورسیکلت و جایگزینی آن با دو خروجی کوچک اگزوز در پشت موتور، باعث جذابیت بیشتر آن شده است.
 
 
دیاول تماماً به رنگ مشکی درآمده است، از این حیث چهره مرموز آن همچون بیگانگانی است که با سفینه‌های فضایی خود کهکشان‌ها را تسخیر میکنند.دیاول جدید با ورژنی حجیم‌تر و قوی‌تر از موتور دو سیلندر خورجینی تستااسترتا (Testastretta) با حجم ۱۲۶۰ سی‌سی و با سیستم زمان‌بندی متغیر سوپاپ‌های دیزمودرومیک (DVT) به حرکت درمی‌آید. این موتور خروجی برابر با ۱۵۹ اسب بخار در ۹۵۰۰ دور در دقیقه همراه با حداکثر گشتاور ۱۲۹ نیوتن متر در ۷۵۰۰ دور در دقیقه برخوردار است.
 
 
شاسی فولادی لوله‌ای در مدل جدید به ساختار عظیم موتور متصل است و تنها وظیفه نگه‌داشتن محور جلو را بر عهده دارد.فاصله بین دو محور این کروزر قدرتمند برابر با ۱۶۰۰ میلی‌متر است.ترکیب لاستیک‌ها در دیاول جدید همچون گذشته باقی‌مانده است لاستیک‌های پیرلی دیابلو روسو III با اندازه‌ی 120/70R17 برای جلو و 240/45R17 برای عقب است.
 
 
شیطان دوکاتی در دو مدل عرضه می‌گردد، مدل استاندارد و مدل S که تفاوتشان در کیفیت نهایی و کمک‌فنرها است.دوشاخ جلو با قطر ۴۸ میلی‌متر و کمک‌فنر عقب که هر دو قابلیت تنظیم کامل رادارند و توسط  شرکت Ohlins ساخته‌شده‌اند بر روی مدل S قرار داده‌شده‌اند.دوشاخ جلو با قطر ۵۰ میلی‌متر و کمک‌فنر عقب ساخت Marzocchi که هر دو قابلیت تنظیم فشردگی دارند نیز بر روی مدل استاندارد قرار داده‌شده‌اند.
 
 
همچون تمام مدل‌های دوکاتی، دیاول نیز از تجهیزات کامپیوتری کارآمد دوکاتی استفاده می‌کند.این تجهیزات امکاناتی نظیر سه مدل تنظیمات رانندگی و هشت مدل تنظیمات سیستم کنترل کشش به همراه لانچ کنترل و کنترل تک‌چرخ را ارائه می‌دهد.سیستم ترمز برمبو با همکاری سیستم ABS Cornering EVO ساخت بوش این شیطان سرکش را در جای خود میخکوب می‌کند.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر
//