معرفی رسمی لامبورگینی اوراکان اوو

۱۳۹۷/۱۰/۱۸      ۱۶۴۲

 چند روز پیش بود که لامبورگینی در حرکتی نسبتاً غیرمتعارف اقدام به انتشار دو تیزر تصویری از اوراکان فیس لیفت کرد و هم‌اکنون نیز همین رویه را ادامه داده است. غیرمتعارف به این خاطر که تصاویر قبلی و جدید در شبکه‌های اجتماعی یا وب‌سایت رسمی لامبورگینی منتشر نشده بلکه این کار در یونیکا صورت گرفته است. یونیکا یک برنامه‌ی موبایلی است که همه می‌توانند آن را دانلود کنند اما برای استفاده از آن باید به داخلش دعوت شوید!. این نسخهٔ جدید در اصل یک به‌روزرسانی میان‌دوره‌ای برای اوراکان محسوب می‌شود که مجموعه‌ای از ارتقاءها را در قسمت‌های مختلفی مثل داخل، خارج و پیشرانه برای آن به همراه داشته است. در این نسخه همچنین اوراکان به تکنولوژی‌های جدید لامبورگینی مثل سیستم کنترل پویایی خودرو و سیستم اطلاعاتی-سرگرمی جدید هم مجهز شده است.
 
 
«استفانو دومینیکالی» مدیرعامل لامبورگینی در مورد اوراکان اوو گفته است:
 
«لامبورگینی قصد دارد پیشرفت خود را به بالاترین سطح تکنولوژی خودروهای سوپراسپرت برساند. این موضوع جوهرهٔ اصلی اوراکان اوو است. به‌منظور تقویت تجربهٔ رانندگی روزانه، ما توانایی‌های فوق‌العادهٔ اوراکان پرفورمانته را گرفته و آن‌را با سیستم کنترل پویایی پیشرفته ترکیب کرده‌ایم. اوراکان اوو چیزی بیشتر از یک تکامل است زیرا ما پارامترهای هر قسمت را مجدداً تنظیم کرده‌ایم و حالا رانندگی با این خودرو در هر محیطی بسیار آسان شده است».
 
 
در اوراکان اوو، بهبود آئرودینامیک موردتوجه بوده است و به همین دلیل برای خودرو یک سپر جلوی جدید طراحی شده که شامل یک اسپلیتر و یک بال یکپارچه می‌شود و به بهبود جریان هوا کمک می‌کند. در همین حال، ورودی‌های هوا جلوی هم بزرگ‌تر شده‌اند و در آن‌ها امضای Y شکل لامبورگینی دیده می‌شود. در پروفیل جانبی خودرو نیز رینگ‌های آلیاژی 20 اینچی جدیدی به همراه ورودی‌های هوای جانبی تغییر شکل یافته با یک باله در میان آن‌ها به چشم می‌خورند.
 
 
بیشترین تغییرات اما در بخش عقبی خودرو صورت گرفته و به همین دلیل اوراکان اوو در این نما تمایز بیشتری با نسخه‌های قبلی پیدا کرده است. در این بخش دو سر اگزوز جدید برای خودرو طراحی شده که از بالای سپر بیرون آمده‌اند درحالی‌که در بخش بالایی نیز یک اسپویلر یکپارچه برای افزایش داون‌فورس تعبیه شده است. کف اوراکان اوو نیز به‌منظور رسیدن به حداکثر کارایی آئرودینامیکی طراحی شده است. به گفتهٔ لامبورگینی، با انجام این تغییرات و اصلاحات، حالا داون‌فورس و آئرودینامیک کلی این سوپراسپرت جدید بیش از پنج برابر بهتر از نسخهٔ اولیهٔ اوراکان شده است.
 
 
مهم‌ترین تغییر داخلی اوراکان اوو تجهیز آن به یک نمایشگر 8.4 اینچی سیستم اطلاعاتی-سرگرمی است. این نمایشگر که در کنسول مرکزی خودرو جای گرفته، از اپل کارپلی پشتیبانی می‌کند و از قابلیت کنترل چند لمسی و یکپارچه‌سازی با گوشی‌های هوشمند برخوردار است. علاوه بر این، تقریباً همهٔ ویژگی‌های خودرو مثل تنظیم صندلی‌ها و کنترل سیستم تهویه از طریق این نمایشگر صورت می‌گیرد. همچنین یک سیستم تلمتری با دو دوربین هم برای اوراکان اوو قابل سفارش است که عملکرد خودرو در پیست را ضبط کرده و در یک هارددیسک ظرفیت بالا ذخیره می‌کند.
 
 
اما علاوه بر صفحه‌نمایش مذکور، در داخل اوراکان اوو تریم آلکانترا و چرم اختصاصی هم ارائه شده است درحالی‌که به‌منظور هماهنگی با رنگ نارنجی بیرونی خودرو در این نمونهٔ خاص، در داخل خودرو دوخت نارنجی‌رنگی کار شده است. علاوه بر این، در صورت درخواست خریدار، کربن کامپوزیتی فورج‌کاری شده و پوستهٔ کربنی اختراع لامبورگینی به همراه سیستم نورپردازی داخلی سفارشی هم ارائه می‌شود.
 
 
در این نسخهٔ جدید، خروجی پیشرانهٔ 5.2 لیتری V10 تنفس طبیعی اوراکان به 640 اسب بخار قدرت و 600 نیوتن متر گشتاور افزایش پیدا کرده که 30 اسب بخار و 40 نیوتن متر بیشتر از نسخهٔ استاندارد است. درواقع خروجی پیشرانهٔ اوراکان اوو دقیقاً هم‌اندازهٔ مدل پرفورمانته است. به لطف وزن خالص 1422 کیلوگرمی، نسبت قدرت به وزن اوراکان به 22 کیلوگرم به اسب بخار رسیده و می‌تواند ظرف تنها 2.9 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت برسد.
 
 
این سوپراسپرت جذاب ایتالیایی برای رسیدن به سرعت 200 کیلومتر بر ساعت نیز به 9 ثانیه زمان نیاز دارد و حداکثر سرعت آن به بیش از 325 کیلومتر بر ساعت می‌رسد. اوراکان اوو هنگام ترمز گیری از سرعت 100 کیلومتر بر ساعت هم در 31.9 متر متوقف می‌شود؛ بنابراین عملکرد این نسخهٔ جدید بسیار به پرفورمانته شباهت دارد.
 
 
اما ارتقاءهای اوراکان اوو به اینجا ختم نمی‌شود زیرا لامبورگینی جدیدترین سوپراسپرت خود را به تکنولوژی‌هایی مانند LDVI (پویایی یکپارچهٔ خودرو) هم مجهز کرده است. این سیستم یک واحد پردازشگر مرکزی است با کمک سیستم LPI (پلت‌فرم درونی لامبورگینی) و مجموعهٔ کاملی از سنسورهای شتاب و ژیروسکوپ که در مرکز ثقل خودرو قرار گرفته‌اند، هر جنبه‌ای از پویایی رفتار خودرو را کنترل می‌کند.
 
 
یکی دیگر از ویژگی‌های فنی جدید اوراکان اوو، تجهیز به سیستم فرمان گیری چرخ‌های عقب است که موجب بهبود چابکی خودرو می‌شود. در همین حال، سیستم چهارچرخ محرک اوراکان نیز ارتقاء پیدا کرده و می‌تواند تمام قدرت را به تنها یک چرخ ارسال کند. ازجملهٔ دیگر ارتقاءهای فنی اوراکان اوو نیز می‌توان به تجهیز به سیستم کنترل گشتاور چهارچرخ، بهبود سیستم تعلیق فعال، سیستم کنترل کشش جدید و پیشرفته و بهبود پاسخ فرمان اشاره کرد. قیمت لامبورگینی اوراکان اوو در ایالات‌متحده از 261,274 دلار آغاز می‌شود درحالی‌که بریتانیایی‌ها برای خرید آن حداقل باید 165,256 پوند پرداخت کنند.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر
//