سرمایه‌گذاری دایملر روی کامیون‌های خودران

۱۳۹۷/۱۰/۲۰      ۲۶۵۴

شرکت کامیون سازی دایملر (Daimler Trucks) یکی از ۵ بخش تشکیل دهنده کمپانی دایملر آلمان است که بزرگترین تولیدکننده کامیون در جهان محسوب می‌شود. محصولات این کمپانی با نام تجاری مرسدس بنز، فریت لاینر، وسترن استار، بهارات بنز، اتوبوس سازی توماس بیلت، میتسوبیشی فوسو تولید و به فروش می‌رسند. همچنین این شرکت مالک شرکت‌های تابعه دیگری نیز هست که محصولات خود را تحت برندهای مخلتف به فروش می‌رساند.
 
 
دایملر در نمایشگاه تکنولوژی CES لاس‌وگاس کامیون جدید فرایت لاینر کاسکادیا را به نمایش گذاشته است. این کامیون اواخر سال جاری عرضه خواهد شد و عنوان اولین کامیون تولیدی مجهز به تکنولوژی‌های خودران سطح 2 را به خود اختصاص خواهد داد.این کمپانی آلمانی همچنین اعلام کرده سرمایه‌گذاری حدود 570 میلیون دلاری در بخش تکنولوژی خودران سطح 4 خواهد داشت تا قبل از پایان دهه‌ی میلادی جاری کامیون‌های خودران را روانه جاده‌ها کند.
 
 
سیستم‌های خودران سطح 4 باعث بهبود راندمان و بهره‌وری مصرف‌کنندگان خواهد شد و به‌طور قابل‌توجهی هزینه‌های جانبی را کاهش خواهند داد. دایملر توسعه‌ی سیستم خودران سطح 3 را انجام نمی‌دهد زیرا معتقد است سیستم خودران سطح 3 مزیت قابل‌توجهی در مقایسه با تکنولوژی کنونی ندارد.فرایت لاینر کاسکادیای جدید اقدام به ترکیب سیستم دستیار سواری فعال با دستیار حفظ خودرو بین خطوط کرده و اطلاعات رادارها و دوربین‌ها را باهم جمع خواهد کرد. به این ترتیب کامیون خواهد توانست به‌صورت مستقل اقدام به کنترل ترمز، گاز و فرمان کند. این سیستم جدید باعث می‌شود در تمامی سرعت‌ها بتوان از سیستم خودران استفاده نمود.
 
 
دایملر تراکس 200 شغل جدید در این بخش ایجاد خواهد کرد. مهندسان مرکز تحقیق و توسعه کامیون‌های خودران این شرکت در پورتلند همکاری نزدیکی با همتایان خود در اشتوتگارت آلمان و بنگالور هند خواهند داشت تا شبکه‌ای جهانی را شکل دهند.
 

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر
//