کامیون زیبای آلفارومئو

۱۳۹۷/۱۱/۱۶      ۲۴۶۳

آلفا رومئو شرکت خودروسازی ایتالیایی است، که در سال ۱۹۱۰ در میلان تأسیس شد و از سال ۱۹۱۱ تولیدکننده خودروهای مخصوص مسابقات اتومبیل‌رانی نیز می‌باشد. امروزه شهرت این برند بیشتر به تولید خودروهای اسپورت گران‌قیمت است. شرکتی که بعدها تحت عنوان آلفا رومئو معروف شد، در سال ۱۹۰۶ توسط بازرگان فرانسوی الکساندر داراک که مالک یک بنگاه اتومبیل فرانسوی بنام داراک بود، به همراه چند سرمایه‌گذار ایتالیایی تحت نام کمپانی آلفا تأسیس شد. در ماه اوت سال ۱۹۱۵ شرکت آلفا تحت مدیریت نیکولا رومئو قرار گرفت، که در پی آن، در ۱۹۲۰ نام شرکت به آلفا رومئو تغییر پیدا کرد.این شرکت در طول سال‌های ۱۹۳۲ تا ۱۹۸۶ توسط شرکت فین‌مکانیکا که بازوی صنعتی شرکت دولتی ایتالیایی ایستیتوت پرلا ریکوسترازیونه بود، اداره می‌شد. سپس در ۱۹۸۶ شرکت خودروسازی فیات، آلفارومئو را از دولت ایتالیا خریداری نمود و از فوریه ۲۰۰۷ این شرکت به‌عنوان یکی از شرکت‌های تابعه کمپانی فیات محسوب می‌شود.
 
 
معمولاً خودروهای تولیدی آلفارومئو را به عنوان یکی از جذاب‌ترین محصولات صنعت خودرو در نظر می‌گیرند. سه مجری مشهور گرندتور یعنی کلارکسون، هموند و می همیشه خودروهای آلفارومئو را به خاطر زیبایی و کاراکتر خاص سواری می‌ستایند. اگرچه در بحث طراحی همیشه سلیقه‌ی افراد حرف اول را می‌زند اما خودروهای آلفارومئو از نظر اکثر افراد زیبا هستند.
 
 
اما اگر این خودروساز ایتالیایی تصمیم به تولید کامیون بگیرد وضعیت چه خواهد بود؟ خوشبختانه طراحان صنعتی این کار را در فضای مجازی انجام داده‌اند و نتیجه‌ی کارهای آن‌ها را می‌توانید مشاهده کنید.طراح کره‌ای به نام تا کانگ لی زبان طراحی آلفارومئو را در یک کامیون بکار برده و در آن می‌توان جلوپنجره‌ی منحصربه‌فرد اسکودتو را که کل کابین را در احاطه دارد تشخیص داد. انحناهای احساسی و هیجان‌انگیز به میانه‌ی کابین رسوخ کرده و استایلی ایتالیایی را خلق کرده‌اند. به جرات می‌توان گفت این کامیون جزو زیباترین کامیون‌های دنیا بوده و مطمئنیم که شما هم همین نظر را دارید.
 
 
البته که این کامیون رنگ بدنه‌ی قرمز را انتخاب کرده است. ما اصلاً نمی‌توانیم این کامیون را بدون رنگ جذاب قرمز تصور کنیم. با این رنگ‌بندی هیجان‌انگیز، کوکاکولا واقعاً می‌تواند از این کامیون‌های ایتالیایی برای حمل‌ونقل خود استفاده کند. البته امیدواریم که آلفارومئو تصمیم به تولید چنین محصولی بگیرد!
 

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر
//