بنتایگا رقیب لامبورگینی اوروس

۱۳۹۷/۱۱/۰۱      ۱۸۲۹

 بنتایگا که به ادعای سازنده سریع‌ترین خودروی جهان در سگمنت اس یووی بوده است.این خودرو در مدت ۳٫۵ ثانیه به تندی ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد، یعنی درست ۱٫۹ ثانیه سریع‌تر از مرسدس بنز AMG G65. این خودرو ۶۰۰ اسب بخار قدرت دارد.این خودرو از لحاظ قیمتی هم با قطعات اضافی و آپشن‌های مختلف، قیمتی ۲۷۵ هزار و ۲۹۰ دلاری به خود می‌گیرد.یک نسخه از این خودرو نیز به نام مولنیر وجود دارد که کابینش سرشار از چرم دست‌دوز و چوب‌کاریهای دست‌ساز است که بارنگ‌هایی چشم‌نواز، فضایی بی‌نظیر برایش فراهم می‌آورد نام این خودرو از یک منطقه صخره‌ای در جزایر قناری گرفته شده‌است.
 
 
گروه فولکس‌واگن در برخی موارد هیچ مشکلی با اینکه برندها خود با یکدیگر به رقابت بپردازند ندارد. یکی از این موارد، خودروی آیندهٔ بنتلی بنتایگا اسپید است که ممکن است قدرتی هم‌اندازهٔ لامبورگینی اوروس داشته باشد. به‌تازگی اتوکار طی گزارشی اعلام کرده است که اواخر امسال، بنتایگا اسپید با 650 اسب بخار قدرت معرفی خواهد شد. البته این مدل همچنان از همان پیشرانهٔ 6 لیتری W12 توئین توربوی کنونی استفاده خواهد کرد ولی مهندسان بنتلی از طریق ارتقاءهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مختلف، قدرت آن‌را با 50 اسب بخار افزایش به 650 اسب بخار رسانده‌اند. در این صورت، بنتایگا اسپید دقیقاً در برابر لامبورگینی اوروس قرار می‌گیرد که به پیشرانهٔ 4 لیتری V8 توئین توربو با 650 اسب بخار قدرت مجهز است.
 
 
اوروس با این نیرو ظرف تنها 3.6 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد درحالی‌که نسخهٔ کنونی بنتایگا برای این کار به 4.1 ثانیه زمان نیاز دارد اما گفته شده بنتایگا اسپید در کمتر از 4 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت دست پیدا می‌کند و توانایی رسیدن به حداکثر سرعت 305 کیلومتر بر ساعت را خواهد داشت. فعلاً هیچ صحبتی در مورد میزان گشتاور این خودرو مطرح نشده ولی احتمالاً بیشتر از 900 نیوتن متر کنونی خواهد بود. بنتلی روی عملکرد بنتایگا بنتلی تمرکز زیادی دارد و به همین دلیل احتمال تجدیدنظر در گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک خودرو وجود دارد درحالی‌که برای بهبود توانایی پیچیدن در سرعت‌های بالا، شاسی هم تنظیم دوباره‌ای خواهد داشت.
 
 
اما به گفتهٔ اتوکار، بنتلی برنامه‌ای برای کاهش وزن بنتایگا اسپید ندارد زیرا می‌خواهد همان سطح لاکچری و راحتی نسخهٔ معمولی آن حفظ گردد؛ بنابراین انتظار می‌رود بنتایگا اسپید وزنی در حدود 2440 کیلوگرم داشته باشد که تقریباً با نسخهٔ معمولی W12 یکسان است. در بخش طراحی نیز این ماشین با ارتقاءهای ظریف و همین‌طور چند تغییر داخلی، از نسخه‌های کنونی متمایز خواهد شد. در گزارش اتوکار، قیمت بنتایگا اسپید 10 تا 15 درصد بیشتر از نسخهٔ معمولی ذکر شده که این یعنی قیمت پایهٔ نسخهٔ قدرتمند بنتایگا با حدود 20 هزار پوند افزایش، از حدود 185 هزار پوند آغاز خواهد شد.
 

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر
//