استفاده از ایموجی در پلاک خودروها!

۱۳۹۷/۱۲/۰۷      ۲۷۰۵

پلاک وسیله نقلیه، صفحه یا لوحی از جنس آهن یا پلاستیک است که بر روی وسایل نقلیه موتوردار و تریلرها جهت شناسایی نصب می‌شود. این شماره می‌تواند مرکب از حروف و اعداد باشد یا هر کدام از آن‌ها به تنهایی. این شماره برای تمام وسایط نقلیه منحصر به فرد است. در برخی از مناطق این کدبندی به صورت منطقه‌ای و در برخی مناطق به صورت کشوری است.رانندگان ایالت کوئینزلند استرالیا به زودی خواهند توانست پلاک‌های سفارشی‌ای را بخرند که دارای ایموجی هستند!
 
رانندگان قادر خواهند بود پلاک‌های سفارشی کوئینزلند PPQ را از ماه آینده بخرند و البته می‌توانند از بین 5 ایموجی مشخص شده یکی را انتخاب نمایند.سخنگوی کلوب خودروی کوئینزلند می‌گوید ایموجی ها روش ساده‌ای برای بیان احساسات رانندگان هستند.
 
او می‌گوید:
 
چند وقتی است که می‌توانیم ببینیم شما با استفاده از یک نماد روی پلاک از تیم یا شهر موردعلاقه‌تان حمایت می‌کنید؛ و استفاده از ایموجی ها هم تفاوتی با این کار ندارد.رانندگان تنها خواهند توانست یک ایموجی را روی پلاک خود سفارش دهند و این بخش کاملاً دکوری خواهد بود و بخشی از شماره شناسایی خودرو محسوب نخواهد شد.
 

رئیس انجمن قانون کوئینزلند می‌گوید:
 
واضح است که دولت در حال تلاش برای جداسازی جنسیتی پلاک‌ها و کسب درآمد بیشتر است و من می‌توانم دلیل این کار را بفهمم؛ اما هدف پلاک‌ها برای پلیس تشخیص خودروهاست. شما چگونه می‌توانید پس از تصادف ایموجی روی پلاک خودرو را بنویسید؟شخصی‌سازی پلاک‌های خودرویی چیز جدیدی نیست و برخی از آن‌ها کاملاً هزینه‌بر هستند. در آوریل سال 2018 یک تاجر با نام سعید عبدل الغفور مبلغ 14.3 میلیون دلار برای پلاکی با شماره 1 در ابوظبی پرداخت کرد!البته استرالیا در مقایسه با دیگر کشورها قوانین بسیار منعطف‌تری در بحث شخصی‌سازی پلاک‌ها دارد. شما می‌توانید ترکیبی سفارشی از حروف و اعداد و تقریباً هر نوع رنگ و حتی ابعاد متفاوت را انتخاب کنید.البته ایموجی واقعاً یک فرصت عجیب است. چرا تعداد ایموجی ها فقط به 5 عدد محدود شده است؟ و هزاران سؤال دیگر…

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر
//