فراری : به پیشرانه ی ۱۲ سیلندر تنفس طبیعی وفادار خواهیم بود!

۱۳۹۶/۰۲/۱۵      ۶۹


سرجیو مارکیونه مدیر عامل کمپانی فراری اعلام کرده است که پیشرانه ی ۱۲ سیلندر تنفس طبیعی از موتور های مورد علاقه ی ما بوده و همیشه به آن متعهد خواهیم بود.

با توجه به افزایش روزافزون فشارهای زیست‌محیطی و قانونی، مارکیونه رسما گفته است:

“ما همیشه پیشرانه‌های ۱۲ سیلندر را ارائه خواهیم داد.“

مارکیونه گفت که رئیس بخش پیشرانه‌های فراری به او گفته افزودن توربوشارژر به پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر قطعاً کار منطقی نیست و در ادامه احتمال عرضه‌ی مدل هایی با پیشرانه‌های کم‌حجم توربو را رد کرد.


بجای این موضوع مارکیونه گفته که پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر آینده‌ی فراری تنفس طبیعی خواهد بود و از سیستم هیبریدی استفاده خواهد کرد.
البته سیستم هیبریدی به منظور بهبود مصرف سوخت مورد استفاده قرار نمی گیرد و بیشتر برای بهبود پرفورمنس خودرو استفاده می گردد. فراری قبلا هم تجربه ی ارائه ی محصولات هیبریدی را داشته است چرا که این کمپانی کانسپت ۵۹۹ هیبریدی را در سال ۲۰۱۰ معرفی کرده و سپس مدل‌های لافراری و FXX K را عرضه کرده است.
مدل‌های جدیدتر نظیر ۸۱۲ سوپر فستبه علت بهبودهای صورت گرفته در تکنولوژی پیشرانه و اضافه شدن سیستم استارت/استاپ کم‌مصرف‌تر از نسخه‌های قبلی هستند.

اینکه فراری به آینده‌ی این کمپانی کمک خواهد کرد. مدیر تکنولوژی کمپانی می‌گوید موافقت خودروسازان کوچک به ما اجازه می‌دهد تا به استفاده از پیشرانه‌های ۱۲ سیلندر ادامه دهیم. البته او اذعان کرده که قوانین مصرف سوخت و آلایندگی در آینده چالش‌برانگیز خواهند بود اما سیستم هیبریدی فراری را قادر خواهد ساخت تا به اهداف یاد شده دست پیدا کند.
مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر