سنات لیموزین متفاوت روسی در ژنو

۱۳۹۷/۱۲/۱۷      ۲۱۶۷

روس‌ها به زودی فرصت خرید نسخه کوچک‌تر از خودروی رسمی ولادیمیر پوتین را خواهند داشت زیرا خودروی لوکس اوروس سنات در نمایشگاه ژنو معرفی شده است. بنتلی و رولزرویس برندهای لوکس درجه‌یک جهان هستند اما چهره‌ای تازه در این سطح وارد میدان شده که آوروس سنات نام داشته و با لیموزین و سدان خود خبرساز شده است.این خودروهای لوکس روسی هم‌اکنون در ژنو حضور دارند و البته همان‌گونه که مشاهده می‌شود در بحث طراحی ظاهری شباهت‌هایی به رولزرویس وجود دارد.
 
 
قابل‌توجه‌ترین خودروی سنات در ژنو لیموزین زرهی‌ای است که ظاهراً 6630 میلی‌متر طول داشته و فاصله‌ی بین محوری آن عدد قابل‌توجه 4300 میلی‌متر می‌باشد. به این ترتیب رولزرویس فانتوم کشیده و حتی مایباخ 62 قدیمی هم در برابر سنات همچون کوتوله‌ها به نظر می‌رسند!
 
 
سنات سدان به‌طور قابل‌توجهی کوچک‌تر بوده اما اصلاً نباید درباره‌ی آن تصور کوچک بودن را به ذهن راه داد. طول این خودرو 5630 میلی‌متر و فاصله بین محوری آن نیز 3300 میلی‌متر است.اگرچه استایل ظاهری این خودروها میخکوب کننده نیست اما کابین فوق‌العاده لوکس بوده و دارای پوشش چرم مرغوب، تریم چوب و عناصر فلزی می‌باشد. این خودروها فوق‌العاده پیشرفته هستند زیرا از پشت آمپرهای دیجیتالی، صفحه لمسی پهن و سیستم اطلاعات سرگرمی دوگانه در عقب سود می‌برند.
 
 
همانند بنتلی و رولزرویس، آوروس نیز با آپشن های بسیار زیادی در دسترس است که خریداران با آن می‌توانند تمامی بخش‌های کابین را شخصی‌سازی نمایند.نیروبخش این خودروها پیشرانه‌ی 8 سیلندر هیبریدی شده‌ای است که قدرت 590 اسب بخاری و گشتاور 880 نیوتون متری دارد. این نیروگاه باعث می‌شود سنات سدان شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت حدود 6 ثانیه‌ای داشته باشد درحالی‌که شتاب نسخه‌ی لیموزین حدود 9 ثانیه است.
 
 
از نظر ایمنی، محصولات سنات سیستم‌های ایمنی و کمک‌راننده‌ی گسترده‌ای دارند که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به کروز کنترل تطبیقی، ترمز اضطراری خودکار و سیستم پیشگیری از برخورد با تشخیص عابران پیاده اشاره کرد. این خودروها همچنین به پایش نقاط کور و تشخیص علائم ترافیکی مجهز هستند.
 
 
آوروس در حال حاضر پیش‌فروش محصولاتش را شروع کرده اما تولید آن‌ها فعلاً بسیار محدود است. البته گفته شده اواخر سال آینده کارخانه‌ی جدیدی در تاتارستان افتتاح خواهد شد تا ظرفیت تولید شرکت به 5 هزار دستگاه در سال برسد.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر
//