کرولا vs فراری

۱۳۹۷/۱۲/۲۲      ۱۲۴۹

تویوتا کورولا  نام مجموعه‌ای از خودروهای کامپکت است که در ۱۹۶۶ میلادی توسط تویوتا معرفی شد و همچنان تولید می‌شود. بیش از ۳۹ میلیون کورولا در مدل‌هایی متفاوت تا سال ۲۰۱۲ به فروش رسیده‌اند و هنوز فروش این ماشین ادامه دارد. کرولا هاچبک یکی از جذاب‌ترین نام‌ها در سبد محصولات رده میانی تویوتا می‌باشد. این خودرو با استقبال اصحاب رسانه روبرو شده و یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های آن طراحی کلی می‌باشد. این خودرو به عنوان جانشین مستقیم سایون iM مطرح بوده و بی‌شک یکی از خوش‌چهره‌ترین محصولات اخیر تویوتا به شمار می‌رود.
 
 
همچون همیشه مقایسه‌ی کرولا هاچبک با رقبای خود می‌تواند چیزهای زیادی را نشان دهد اما تویوتای آمریکا نظر دیگری درباره‌ی واژه‌ی “مقایسه” داشته است! کافی است به اسکرین شات زیر که از وب‌سایت تویوتای آمریکا گرفته شده نگاه کنید!ظاهراً شما می‌توانید با استفاده از وب‌سایت تویوتا و بخش مقایسه‌ی خودروها، کرولا هاچبک را با فراری 488 و حتی لامبورگینی آونتادور مقایسه کنید. شما در واقع می‌توانید این خودرو را با هر محصول دیگری مقایسه کنید.
 
 
ما تلاش کردیم تا گشتی در این وب‌سایت بزنیم و ببینیم که کرولا را با چه خودروهایی می‌توان مقایسه کرد. هیچ حدومرزی در این بخش وجود نداشته و کرولا را می‌توان با رولزرویس، یک شاسی‌بلند و حتی با تسلا مقایسه نمود. به نظر می‌رسد تمامی محصولات تویوتا را می‌توان با هر خودروی دیگری مقایسه کرد.
 
 
اگرچه ما می‌دانیم که این موضوع ناشی از یک نقص در وب‌سایت تویوتا می‌باشد اما هنوز هم مشاهده‌ی اعداد عجیب‌وغریب در کنار یکدیگر جالب به نظر می‌رسد؛ مثلاً مقایسه قیمت 19990 دلاری کرولا SE با قیمت 239340 دلاری فراری 488 GTB و یا قدرت 168 اسبی این هاچبک ژاپنی در مقابل قدرت 660 اسبی اسب رقصان مارانللو.
 

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر
//