پورشه ۹۱۱ با تیونینگ تک‌آرت

۱۳۹۷/۱۲/۰۶      ۲۲۴۱

 
 پورشه ۹۱۱ اولین خودروی اسپرت دنیا است. این خودرو دارای طراحی شناخته شده می‌باشد و موتور آن در عقب خودرو قرار می‌گیرد. ۹۱۱ براساس طرح‌هایی ساخته شد که فردیناند الکساندر پورشه، نوه بنیانگذار کارخانه پورشه، در دهه پنجاه میلادی کشیده بود.از زمان معرفی این خودرو در سال ۱۹۶۳، تا کنون شش نسل از این خودرو ساخته شده است. با وجود تغییرات زیاد فنی، ساختار و ظاهر خودرو تا حد زیادی حفظ شده است.
 
 
تِک آرت در آستانه‌ی برگزاری نمایشگاه خودروی ژنو 2019 از خودروی GTstreet RS خود رونمایی کرد. تیونر تک‌آرت با تقویت پورشه 911 Turbo S توانسته قدرت این خودرو را تا ۷۶۰ اسب‌بخار ارتقا بدهد. قدرتی که از قوی‌ترین مدل خیابانی پورشه یعنی 911 GT2 RS هم بیشتر است. تک‌آرت قصد دارد تنها ۱۰ نمونه از این مدل را تولید کند. این خودرو در نمایشگاه ژنو به‌صورت رسمی معرفی می‌شود.
 
 
زیر کاپوت عقب، موتور تویین‌توربو تخت ۶ سیلندر، اکنون ۷۶۰ اسب‌بخار قدرت و ۹۲۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. برای مقایسه، پورشه GT2 RS دارای ۶۹۰ اسب‌بخار قدرت و ۷۵۰ نیوتن‌متر گشتاور است.پورشه GT تیونر Techart پیش‌بینی کرده که GT Street RS در مدت زمان ۲.۵ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر‌بر‌ساعت، و در مدت ۸.۱ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۲۰۰ کیلومتربرساعت می‌رسد. سرعت نهایی خودرو هم بیش از ۳۴۰ کیلومتربرساعت تخمین زده شده است. فیبر‌کربن استفاده‌شده در این خودرو از الگوی خاصی پیروی می‌کند که از تلفیق لایه‌های کربن با مواد کامپوزیتی به‌دست می‌آید.
 
 
قطعات فیبر‌کربنی استفاده شده در بدنه شامل اسپویلر جلو، گلگیرها، ورودی هوای گلگیر، بال عقب و ... می شود. تک آرت از یک قاب فیبرکربنی روی رینگ‌ها استفاده کرده تا آیرودینامیک و چسبندگی خودرو ارتقا یابد. بال جلو هم حرکات فعال دارد و به‌صورت مداوم میزان هوای ورودی به رادیاتور را تنظیم می‌کند. بال عقب هم به منظور چسبندگی بیشتر به‌صورت تنظیم‌شونده عمل می‌کند.
 
 
روی کاپوت ورودی‌هایی برای خنک‌کردن ترمز قرار گرفته است. به منظور حرکت بهتر جریان‌هوا در محوطه پیشرانه، دو ورودی هوای بزرگ در سپر عقب قرار گرفته که به همراه دریچه هوای موجود روی کاپوت، وظیفه تنظیم میزان هوای ورودی و خروجی را بر عهده دارند.
 
 
در قسمت کابین، Techart از ترکیب چرم و روکش آلکانترا استفاده کرده است. برای سبک تر کردن وزن، شیشه های کناری و عقب از مواد سبک‌وزن ساخته شده‌اند. در آخر به ۱۰ خریدار خوش شانس این خودرو یک‌کلاه مخصوص مسابقه و یک‌کیف هدیه داده می‌شود.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر
//