گفت‌وگوهای جدی برای ادغام پژو-سیتروئن و فیات-کرایسلر

۱۳۹۸/۰۱/۱۴      ۳۰۷۲

پس از انتشار خبرهایی مبنی بر هدف جدید پژو-سیتروئن برای گسترش خود، اتوموتیونیوز هم‌اکنون اطلاعات جالبی درباره‌ی این خودروساز فرانسوی منتشر کرده است. دومین خودروساز بزرگ اروپا ظاهراً در حال گفت‌وگو با فیات-کرایسلر برای شکل‌گیری یک همکاری جدید است. منابع نزدیک به این کمپانی گفته‌اند تمرکز دو شرکت روی توسعه‌ی خودروهای الکتریکی می‌باشد.
ظاهراً این دو غول خودروسازی می‌خواهند یک سوپر پلتفرم را با یکدیگر توسعه دهند. این معماری که برای خودروهای الکتریکی می‌باشد در تمامی برندهای پژو-سیتروئن و فیات-کرایسلر بکار گرفته خواهد شد. منابع موثق به اتوموتیونیوز گفته‌اند این دو شرکت به دنبال کاهش هزینه‌های سرمایه‌گذاری و ساخت خودروهای الکتریکی سودده تر هستند.


یکی از اعضای هیئت‌علمی دانشگاهی در میلان گفته است:

هیچ شرکتی به تنهایی نمی‌تواند از عهده‌ی هزینه‌های سنگین موردنیاز برای توسعه‌ی پلتفرم خودروهای هوشمند، هیبریدی و ارتباطی در آینده برآید. گفت‌وگوهای بین پژو-سیتروئن و فیات-کرایسلر و همچنین دایملر با ب ام و، نشانه‌ای واضح از نیاز صنعت خودرو برای یافتن تعادل رقابتی جدید در تولید محصولات و سرویس‌های نهایی می‌باشد.همکاری بالقوه پژو-سیتروئن و فیات-کرایسلر اولین قدم این دو شرکت برای ادغام کامل محسوب می‌شود. فرانسوی‌ها معتقدند این حرکت می‌تواند بسیار جالب باشد زیرا فیات-کرایسلر در آمریکا حضور پررنگی دارد. همچنین این شرکت مالک جیپی است که یکی از جذاب‌ترین برندهای خودرویی می‌باشد.از طرف دیگر باید گفت فیات-کرایسلر یکی از شرکت‌های معتقد به همکاری و ادغام بوده و مدیرعامل این شرکت نیز قبلاً به وضوح اعلام کرده همکاری با دیگر خودروسازان را در نظر می‌گیرد.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر
//