معرفی فورد فیستا ST پرفورمنس سفارشی

۱۳۹۸/۰۱/۲۲      ۱۷۲۹

 هات هچ های جذاب به شدت وارد فرهنگ خودروسازی شده است . در اروپا سابقه ی این نوع بسیار بیشتر از آمریکاست اما آمریکایی ها هم این دلیل نمیشود که در این مورد سکوت کند و حرفی نداشته باشد بلکه حرفهای بسیاری دارد برای گفتن به عنوان مثال فورد از خودروی جدید و سفارشی فیستا ST پرفورمنس ادیشن رونمایی کرد. این خودرو مختص بازار بریتانیا بوده و تنها به تعداد 600 دستگاه تولید می‌شود.
 
 
جدیدترین محصول سفارشی فورد به دنبال ارائه‌ی تجربه‌ی رانندگی سریع‌تر و تیزتر است که این امر به لطف استفاده از پکیج سیستم تعلیق سفارشی فورد پرفورمنس حاصل خواهد شد. این پکیج دارای دامپرهای ویژه و فنرهای آبی خاص این برند می‌باشد.این خودرو همچنین دارای رینگ‌های 18 اینچی 10 پره‌ی سبک‌وزن بوده که بنا به گفته‌ی فورد 7 کیلوگرم سبک‌تر از رینگ‌های استاندارد می‌باشند. رینگ‌های جدید رنگ سه لایه‌ی مگنتیت را به خود گرفته‌اند.
 
 
فورد فیستا ST پرفورمنس تنها با فرم بدنه‌ی سه درب عرضه خواهد شد و رنگ جذاب نارنجی را خواهد داشت. قوای محرکه‌ی این خودرو تغییری نداشته و همان پیشرانه‌ی 3 سیلندر 1.5 لیتری توربو با قدرت 197 اسب بخار و گشتاور 290 نیوتون متر می‌باشد. این خودرو در عرض 6.5 ثانیه از سکون به سرعت 100 کیلومتر در ساعت رسیده و حداکثر سرعت آن 232 کیلومتر در ساعت می‌باشد.
 
 
بنا به گفته‌ی این خودروساز آمریکایی، سیستم تعلیق پیچشی جدید یاد شده تست‌های وسیعی را در نوربرگ رینگ پشت سر گذاشته و باعث کاهش 15 میلی‌متری ارتفاع در جلو و 10 میلی‌متری در عقب می‌شود.این خودرو بر پایه‌ی تریم ST-3 ساخته شده و از جمله تجهیزات آن می‌توان به چراغ‌های جلوی LED، سیستم صوتی بنگ اند اولوفسن، دیفرانسیل لغزش محدود، لانچ کنترل و… اشاره کرد.اگرچه قیمت این خودرو فعلاً اعلام نشده اما فورد می‌گوید فیستا ST پرفورمنس حداقل 3 هزار پوند گران‌تر از مدل استاندارد خواهد بود. اولین نمونه‌های این مدل در اوایل ماه سپتامبر به مشتریان تحویل داده خواهد شد.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر
//