معرفی نیسان ورسا ۲۰۲۰

۱۳۹۸/۰۱/۲۴      ۱۲۲۵

نیسان ورسا در واقع مدل به روز شده­ ی نیسان تیدا (Tiida) است که برای اولین بار در سال 2006 معرفی شد. تیدا تا سال 2012 تولید شد سپس نسل جدید این خودرو با نام ورسا (Versa) روانه­ ی بازار جهانی شد. ورسا از زمان تولیدش تا به امروز توانسته بین رقبای خود بیشترین فروش را در بازار جهانی داشته باشد.نیسان  Versaبا این هدف طراحی و ساخته شده که با توجه به قیمت پایین قابلیت های بالایی همچون جادار بودن و مصرف سوخت پایین داشته باشد و می ­توان گفت که این خودرو در کلاس خودش سر آمد دیگر خودروها است.
 
 
نیسان بالاخره از مدل جدید ورسا که برای سال ۲۰۲۰ به بازار خواهد آمد پرده‌برداری کرد. در طراحی نسل سوم ورسا به‌خوبی می‌توان نشانه‌هایی از مدل جدیدی آلتیما را مشاهده کرد. درحالی‌که مدل فعلی ورسا خیلی از نظر طراحی چشمگیر نیست اما این مدل جدید طراحی مدرن و اسپرت دارد. در نمای جلویی می‌توان جلوپنجره‌ی بزرگ جدید نیسان را مشاهده کرد و در نمای عقب نیز الهام گرفتن از آلتیما کاملا مشهود است. نیسان ارتفاع ورسای جدید را نیز کاهش داده است.
 
 
در داخل کابین ورسای جدید می‌توان شباهت‌هایی با نیسان کیکس را پیدا کرد. از امکانات استاندارد این خودرو می‌توان به نمایشگر روی داشبورد، سیستم ورود و استارت بدون کلید و شیشه‌های برقی اشاره کرد. با پرداخت مبلغی اضافی نیز امکان دریافت گرم کن صندلی‌ها، اپل کارپلی و اندروید اتو وجود دارد.
 
 
نیسان در مدل جدید ورسا توجه ویژه‌ای به مسئله‌ی ایمنی کرده و به همین دلیل این خودرو به سیستم‌های ایمنی مانند دوربین ۳۶۰ درجه، سیستم ترمز خودکار اضطراری جلو و عقب، رادار بین خطوط و چراغ‌های هوشمند مجهز است. با پرداخت مبلغ بیشتر امکان دریافت سیستم هشدار نقطه کور، سیستم هشدار عبور خودرو پشت سر، سیستم هشدار سطح هوشیاری راننده و کروز کنترل هوشمند وجود دارد.
 
 
نیسان ورسا در بخش فنی نیز با نیسان کیکس مشابه است و از همان پیشرانه‌ی ۴ سیلندر ۱.۶ لیتری استفاده می‌کند. این پیشرانه می‌تواند ۱۲۲ اسب‌بخار قدرت و ۱۵۴ نیوتون‌متر گشتاور تولید کند. گرچه هنوز نیز نیسان ورسا خودروی قدرتمندی محسوب نمی‌شود اما از مدل فعلی که ۱۰۹ اسب‌بخار قدرت دارد قوی‌تر است. برای نیسان ورسای جدید دو نوع جعبه‌دنده قابل انتخاب هستند که یکی ۵ دنده‌ی دستی و دیگری ضریب متغیر CVT است.نیسان هنوز قیمت دقیق ورسای جدید را اعلام نکرده است ولی باید به قیمت پایه‌ی ۱۲ هزار و ۳۶۰ دلاری مدل فعلی نزدیک باشد.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر
//