نیروی لازم برای ۲۱۰ مایل با ۱۰ دقیقه شارژ

۱۳۹۸/۰۱/۲۵      ۲۱۰۲

تنها مشکل عمده ی خودرو های برقی عدم شارژ سریع است یعنی شما برای سوخت گیری کامل یک خودروی برقی باید بسته به ظرفیت باتری حداقل تا دو الی سه ساعت زمان بگذارید که امکان سفر های بین شهری با مسافت های بالا را غیر ممکن میکند زیرا کسی دوست ندارد برای یه صفر ۸۰۰ کیلومتری دو روز زمان بگذارد.
اما خبر های امیدوار کننده ای در راه هستند موج جدیدی از ایستگاه‌هایی با قابلیت شارژ سریع خودروهای برقی در حال ساخت هستند. این ایستگاه‌ها می‌توانند در فاصله زمانی دم کردن یک قوری قهوه باتری‌های خودرو را شارژ کنند.در همین راستا شرکت استرالیاییTritium ادعا می‌کند فناوری ابداع کرده که می‌تواند شارژ مورد نیاز خودرو برای طی مسافت ۲۱۰ مایل را در ۱۰ دقیقه فراهم کند.
این در حالی است که برای فراهم کردن چنین قدرتی در ایستگاه‌های معمول، خودرو باید ۸ ساعت شارژ شود.البته در این مسیرTritium تنها نیست. کنسرسیوم خودروسازان اروپایی (از جمله بی‌ام دبلیو، فورد و فولکس واگن) نیز مشغول سرمایه گذاری در ایستگاه‌های شارژ سریع هستند. بلومبرگ به نقل از فولکس واگن در این باره می‌نویسد: قابلیت‌های شارژ الکتریکی خودروها در سال‌های اخیر ۲ برابر شده است. پیش بینی می‌کنیم در آینده شارژ سریع خودرو در فضاهای عمومی به سرعت فراگیر شود.
این در حالی است که شرکت Shell نیز از سال گذشته ساخت ایستگاه‌های شارژ سریع را آغاز کرده است.البته در این مسیر مشکلاتی وجود دارد، بیشتر خودروها با قابلیت‌های شارژ سریع همخوان نیستند و از سوی دیگر فرایند توسعه یک شارژر بسیار سریع نیز خطرناک است.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر
//