کراس اوور تسلا با نام مدل Y

۱۳۹۶/۰۲/۲۲      ۱۵۶۰۳


آقای ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا موتورز که سابق بر این مدل های S و X و ۳ را به بازار معرف۵ی نموده بود به تازگی اعلام کرده که مدل Y، اواخر سال ۲۰۱۹ یا اوایل سال ۲۰۲۰ میلادی به بازار عرضه می‌شود.

خودروی مذکور یک کراس اوور محسوب می شود و در طراحی آن از پلت فرم مشترک با مدل ۳ تسلا استفاده نخواهد شد و این در حالی است که بسیاری از خودروسازها از پلت‌فرم‌های مشابهی در ساخت محصولاتشان استفاده می‌کنند تا در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنند.

بنا به گزارش های منتشر شده این کراس اوور اسپرت از اهمیت بالایی برای تسلا برخوردار است چرا که آقای ماسک برای رسیدن به آمار تولیدی ۱ میلیون دستگاه خودرو تا سال ۲۰۲۰ روی مدل Y به صورتی ویژه حساب باز کرده است.

در ساخت تسلا مدل S از حدودا ۳ کیلومتر سیم استفاده شده است و در مدل ۳، این عدد به نصف رسیده است. این در حالی است که در مدل Y، این عدد فقط به ۱۰۰ متر خواهد رسید!


طبق برنامه ریزی ها تسلا قصد دارد تا اواخر سال ۲۰۱۷، به تولید ۵۰۰۰ دستگاه در هفته برسد.از طرف دیگر تسلا با تولید خودروهای سنگین کامیون و اتوبوس و اضافه کردن کلاس‌های شاسی‌بلند به خانواده محصولات حاضرش، قصد دارد به یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های خودروسازی دنیا تبدیل شود.
این خودرو ساز که در زمینه خودرو های برقی و پاک فعالیت دارد در حال حاضر، در زمینه سهام بازار، از شرکت‌های GM و فورد در رده بندی بالاتری جای گرفته است.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر