ضعف نیسان جوک در تست گوزن

۱۳۹۶/۰۲/۲۲      ۹۵

اخیرا نیسان جوک توسط گروهی از علاقه مندان در تست گوزن شرکت کرده و با توجه به فیلمی که در ادامه برای شما آماده شده این کراس اوور شهری اسپرت نتایج مطلوبی را از خود نشان نداده است.


این تست در سال ۱۹۹۷ در صنعت خودروسازی آلمان و برای آزمایش پایداری، امنیت و ثبات خودرو در برابر چپ شدن یا منحرف شدن در تغییر مسیرهای ناگهانی از سوی گروهی از کارشناسان که شامل هفت خودروساز آلمانی، بخش بیمه، کانون خودرو، دانشمندان مستقل و روزنامه نگاران خودرویی مطرح شد که بخشی از تست VDA به شمار می رفت. یکی از سطوح تست VDA تست موس است که هدف اصلی آن سنجش فرمان پذیری ، کنترل وسایل نقلیه و میزان تمایل خودروها به واژگونی است.


نیسان جوک در این تست با سرعت ۷۳ کیلومتر بر ساعت در جرکت بود که وارد تست می شود و عدم تعادل آن را در بعضی قسمت ها شاهد هستیم که احتمالا مشکل تقسیم وزن یا کالیبره کردن ضعیف سیستم کنترل پایداری باعث این نقیصه شده است.

با توجه اینکه نیسان اصرار زیادی بر اسپرت بودن این کراس اوور سایز کوچک دارد چنین عملکردی در تست تغییر مسیر آن هم در سرعت ۷۳ کیلومتر تا حدودی ناراحت کننده است.

در فیلم قسمت های نشان از بلند شدن کامل چرخ از روی زمین و در یک مورد برخورد رینگ با سطح جاده نیاز به دقت در رانندگی با این خودرو را به راننده گوش زد می کند.

در ادامه با هم فیلم این تست را می بینیم.
مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر