مشخصات رسمی “دنا پلاس اتوماتیک” در سایت ایران خودرو

۱۳۹۸/۰۳/۲۰      ۱۹۸۳

به تازگی شرکت ایران خودرو فهرست مشخصات دنا پلاس اتوماتیک را در سایت خود قرار داده و برخی اطلاعات دقیقتر را در خصوص این خودروی ملی منتشر نموده است.بر اساس اطلاعات موجود در وبسایت ایران خودرو، شتاب دنا پلاس اتوماتیک و دنده ای تنفس طبیعی تفاوتی با هم ندارد و گویا هر دو در شرایط استاندارد به ۱۳٫۵ ثانیه برای رسیدن از صفر به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت نیاز دارند. همچنین وزن نسخه توربو دنا پلاس ۱۳۲۵ کیلوگرم اعلام شده که به این ترتیب، ۶۷ کیلوگرم سنگینتر از نسخه دنده ای تنفس طبیعی و ۶۳ کیلوگرم هم از وزن نسخه توربو دنده ای بیشتر است.
در بحث مصرف سوخت، ایران خودرو می گوید که دنا پلاس اتوماتیک مصرف سوخت مشابه به نمونه دنده ای دارد و به صورت ترکیبی ۷٫۹ لیتر بنزین را به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر می سوزاند.
نکته جالب این است که هنوز این شرکت اطلاعاتی نظیر مصرف سوخت جاده ای، ابعاد لاستیک، ویژگی های فنی جعبه دنده و… را منتشر نکرده و همین مسئله باعث شده تا احتمال قطعی نشدن نسخه نهایی دنا پلاس اتوماتیک در ایران خودرو بالا برود. در صورتی که چنین مسئله ای صحت داشته باشد و ایران خودرو هنوز به محصول نهایی مورد نظر نرسیده باشد، می بینیم که دوباره قبل از مشخص شدن وضعیت تولید و نسخه تجاری، خودروساز ایرانی پیش فروشی را انجام داده و مشتریان هم به دنبال آن، شش ماه ظرفیت تولید را پیش خرید کرده اند!
 
 

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر
//