تکلیف فاقدین کارت سوخت چه کنند؟

۱۳۹۸/۰۴/۲۸      ۱۸۱۱

امروز شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرد که اتصال کارت بانکی به کارت سوخت اجرایی نمی‌شود.در حالی که منتظر اجرایی شدن این طرح بودیم، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرد که موضوع اتصال کارت بانکی به کارت سوخت منتفی است، زیرا اتصال کارت بانکی به کارت سوخت زمانی ممکن می‌شود که برای بنزنی از طرف دولت سهمیه بندی اعمال شود اما در حال حاضر برنامه‌ای برای این موضوع وجود ندارد.

نهم خردادماه سال جاری بود که شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد:
 
 «در اجرای سیاست‌های دولت و مجلس شورای اسلامی, عرضه بنزین در جایگاه های سراسر کشور از تاریخ بیستم مرداد ماه سال جاری صرفا با ارائه کارت هوشمند سوخت خودرو, امکان‌پذیر خواهد بود.»

پیگیری‌ها حاکی از این است که اتصال کارت بانکی به کارت سوخت منتفی شده و به منظور قابل اجرا شدن اطلاعیه لزوم سوخت‌گیری با کارت سوخت شخصی از ۲۰ مردادماه سال جاری، احتمالاً برای تمامی کسانی که متقاضی ثبت‌نام کارت سوخت المثنی بوده‌اند، کارت سوخت جدید صادر می‌شود، چرا که در غیراین صورت، امکان اجرای این مصوبه، برای کسانی که به هر دلیل کارت سوخت ندارند، امکان‌پذیر نخواهد بود.اما حالا یک سوال اساسی و مهم مطرح است. دخیل عظیمی از افرادی که کارت سوخت ندارند و تقاضای کارت سوخت المثنی داشتند یا برای اتصال کارت بانکی به کارت سوخت اقدام کردند؛ چیست و تا ۲۰ مردادماه چه باید بکنند.

تکلیف فاقدین کارت سوخت چیست؟

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در اطلاعیه خود توضیحاتی برای فاقدین کارت سوخت داده است:

همه افرادی که کارت سوخت ندارند: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران می‌گوید همه افرادی که به هر عنوانی کارت سوخت ندارند؛ می‌توانند با مراجعه به پلیس +۱۰ تقاضای صدور کارت کنند.افرادی که برای اتصال کارت بانکی به کارت سوخت اقدام کردند: کارت سوخت آن‌ها باطل یا از سیستم حذف نشده است و باید از تاریخ اعلام شده، صرفا از کارت سوخت خود برای سوخت‌گیری در باجه‌ها استفاده کنند.
افرادی که کارت سوخت ندارند و برای اتصال کارت بانکی اقدام کردند: این افراد دیگر نیازی به مراجعه به پلیس+۱۰ ندارند، زیرا اطلاعات آن‌ها در سیستم ثبت شده است و کارت سوخت برای این دسته از افراد ارسال می‌شود.
افرادی که اطلاعات خود را در سامانه دولت همراه ثبت کردند: آن دسته از مالکینی که کارت سوخت خودرو را گم کرده‌اند و بر اساس فراخوان قبلی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، نسبت به درج اطلاعات خود در سامانه دولت همراه اقدام و با طی کردن فرایند لازم، شماره حساب کارت اعتباری خود را ثبت کرده‌اند، نیازی به ثبت‌نام مجدد ندارند و کارت هوشمند سوخت آنها بر اساس ثبت‌نام انجام شده قبلی توسط شرکت ملی پست ایران ارسال می‌شود. این دسته از هموطنان هزینه مربوط به کارت سوخت را در زمان دریافت آن به پستچی پرداخت می‌کنند.

برای همه کارت سوخت هوشمند صادر می‌شود

اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران نشان می‌دهد برای همه افرادی که کارت سوخت شخصی فیزیکی ندارند؛ کارت سوخت هوشمند صادر می‌شود ولی مشخص نیست این کارت‌ها تا ۲۰ مردادماه به دست مردم می‌رسد یا اینکه دستور استفاده اجباری از کارت سوخت برای سوختگیری از این تاریخ به بعد؛ به تعویق خواهد افتاد.
گفتنی است در ماه‌های اخیر برای تعداد معدودی متقاضی، کارت سوخت صادر شده و افرادی که خودروی جدید یا صفر خریدند؛ تعویض خودرو و پلاک کردند یا کارت سوخت آن‌ها باطل و گم شده است؛ فاقد کارت هستند.باید پیگیری اخبار و اطلاعیه‌های بعدی باشید تا دقیقا تعیین تکلیف شود مردم برای دریافت کارت سوخت چه باید بکنند!

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر
//