معرفی تویوتا پریوس پلاگین هیبریدی ۲۰۱۹

۱۳۹۸/۰۴/۳۰      ۱۰۳۷

تویوتا پریوس خودرویی است که از سال ۱۹۹۷ تاکنون تولید شده‌است. طراحی آن خودروهای موتور جلو-محور جلو بوده‌است.این خودرو یک خودرو هیبریدی برقی است (یعنی می‌تواند تنها بر موتور، یا تنها بر باتری یا هر دو متکی باشد) که پیش‌تر یک خودرو کامپکت سدان بوده که توسط شرکت تویوتا تولید شده و توسعه یافته‌است. 
 
 
 تویوتا پریوس پلاگین هیبریدی 2019 با برخی تغییرات جدید معرفی شده است.بزرگ‌ترین خبر درباره‌ی این خودروی ژاپنی اضافه شدن یک صندلی به بخش عقب است که ظرفیت کلی خودرو را از 4 به 5 نفر می‌رساند. تویوتا ادعا می‌کند نیمکت عقب این خودرو همان راحتی صندلی قبلی را ارائه می‌کند.یکی دیگر از تغییرات این خودرو رنگ بدنه‌ی جدید مشکی گلکسی و رینگ‌های 17 اینچی سفارشی می‌باشد.داخل کابین این خودروی پلاگین هیبریدی شاهد عناصر مشکی‌رنگی خواهیم بود که جایگزین تریم سفید شده است. تریم پارچه‌ی جدید نیز به‌صورت استاندارد وجود داشته و بنا به گفته‌ی تویوتا حس کیفیت بیشتری را به کابین تزریق می‌کند.


جدای از این‌ها تغییرات خاصی را شاهد نیستیم. این خودرو در هر صد کیلومتر مصرف 1.3 لیتری داشته و آلایندگی دی‌اکسید کربن آن در هر کیلومتر برابر با 28 گرم است. برد الکتریکی پریوس پلاگین هیبریدی در شرایط واقعی به 45 کیلومتر می‌رسد و حداکثر سرعت خودرو در این حالت برابر با 135 کیلومتر در ساعت است.از جمله تکنولوژی‌های هوشمندانه‌ی این خودرو می‌توان به پمپ گرمایی اشاره کرد که برخلاف دیگر خودروها که گرما را از پیشرانه یا بخاری‌های برقی تولید می‌کنند، پریوس پلاگین هیبریدی هوای گرم را از بیرون تهیه می‌کند.
 
 
این خودرو همچنین به سیستم گرمایی باتری‌ای مجهز است که سلول‌ها را در دمای ایده آل نگه داشته و حفظ راندمان و قدرت باتری در سطح بهینه را تضمین می‌کنند. این امر برای جلوگیری از تأثیر هوای سرد روی برد خودرو کاملاً مناسب است.برای اولین بار در این کلاس خودرویی نیز یک پانل خورشیدی به پریوس پلاگین هیبریدی اضافه شده و هر روز 5 کیلومتر دیگر به برد کلی خودرو اضافه می‌کند.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر
//