معرفی رنو کپچر ۲۰۲۰

۱۳۹۸/۰۴/۱۳      ۱۲۲۵

رنو کپچر در اولین سال فروش خود بعد از جوک و داستر سومین پرفروش اروپا شد و بهترین خودرو در نمایشگاه ۲۰۱۳ در سئول با فروش ۱۰۰۰ دستگاه در کره در مدت ۷ دقیقه خودرو سال ۲۰۱۴ در کره انتخاب شد و در ۴ سال متوالی از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ پرفروشترین خودرو اروپا در کلاس خود قرار گرفت.کپچر به معنای «تسخیر» است.
 
 
پس از انتشار چندین عکس جاسوسی و بدون انتشار حتا یک تیزر رسمی، «رنو کپچر» جدید سرانجام معرفی شد. کپچر جدید با ابعاد بزرگ تر و طراحی الهام گرفته از رنو کلیو سوپرمینی رونمایی شده است.رنو کپچر ۲۰۲۰ بر پایه پلتفرم CMF-B ساخته شده و ۸۵ درصد قطعه های استفاده شده در این خودرو نسبت به مدل قبلی، جدید هستند. افزون بر این، رنو کپچر جدید سبک تر، آیرودینامیک تر، کم سر و صداتر و کارآمدتر از همیشه است.


 
مدل جدید رنو کپچر از مدل کنونی ۱۱ سانتی متر بلندتر است. در نتیجه فاصله طولی بین محورها هم به اندازه ۲ سانتی متر افزایش پیدا کرده است. با توجه به تریم های درنظر گرفته شده، کپچر جدید رینگ های ۱۸ اینچی دارد و چراغ های LED برای قسمت جلو و عقب خودرو درنظر گرفته شده است. هنگام عرضه، ۱۱ رنگ بدنه، ۴ رنگ سقف و ۳ پکیج شخصی سازی برای کپچر موجود خواهد بود.


در نتیجه ۹۰ ترکیب رنگ مختلف برای کپچر موجود است که به گفته «رنو» این مسئله در سگمنت این خودرو بی سابقه محسوب می شود. همانند بیش تر خودروهای رنو، چراغ های C شکل در قسمت جلو دیده می شوند و با سپر خودرو هماهنگی دارند. جلوپنجره کرومی هم در بهبود ظاهر کپچر نقش بسزایی ایفا می کند. سان روف و روف رک هم برای این خودرو به صورت سفارشی موجود خواهد بود.اگر پیش از این کابین رنو کلیو را دیده باشید، کابین رنو کپچر جدید چندان تفاوتی با کلیو ندارد. یک نمایش گر عمودی بزرگ در قسمت میانی پنل قرار گرفته و چند دکمه در زیر نمایش گر برای کنترل عملکرد های مختلف، نصب شده است.


 
تنها تفاوت کلیو و کپچر، محل قرارگیری شیفتر دنده در کپچر است که کمی بالاتر آمده تا از نظر ارگونومی، بهینه باشد. بدین ترتیب با فضای باز شده در کنسول وسط، خریدارن می توانند سیستم شارژ وایرلس را برای خودرو سفارش بدهند. فضای بار رنو کپچر جدید به ۵۳۶ لیتر می رسد که به گفته رنو، بیش ترین میزان در کلاس خود محسوب می شود.۲۷ لیتر فضا در تاقچه عقب موجود است. سیستم صوتی آپشنال Bose از یک ساب ووفر بهره می برد که برای جلوگیری از کاهش فضای بار، در قسمت راست صندوق به صورت یکپارچه قرار گرفته است. در بحث فنی، رنو کپچر جدید با پیشرانه های ۱ لیتری و ۱.۳ لیتری بنزینی عرضه می شود که بین ۱۰۰ تا ۱۵۵ اسب بخار قدرت و ۱۶۰ تا ۲۷۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند.


 
طرف داران پیشرانه های دیزلی هم دو انتخاب پیشرانه ۱.۵ لیتری dCi با ۹۵ و ۱۱۵ اسب بخار قدرت را پیش رو دارند. با توجه به پیشرانه انتخابی، دو انتخاب جعبه دنده دستی ۵ دنده و ۶ دنده به همراه دوکلاچه ۷ دنده اتوماتیک موجود خواهد بود. مهم تر از همه، رنو کپچر از سال ۲۰۲۰ از پیشرانه هیبریدی بهره خواهد برد که توانایی پیمودن مسافت ۴۵ کیلومتر را در حالت انتقال قدرت به وسیله موتور الکتریکی را دارا است.


در بحث سیستم های ایمنی هوشمند، رنو کپچر از سیستم هایی همچون شناسایی تابلوهای ترافیکی به همراه هشدار سرعت، ترمز اضطراری خودکار، کروزکنترل به همراه محدودکننده سرعت، چراغ های LED به همراه روشنایی نور بالا، کروزکنترل فعال درترافیک ها، هشدار خروج از خط، دوربین پارک ۳۶۰ درجه و راهنمای ماندن در مسیر بهره می برد.
 
 
نمایش گر داخلی در سه انتخاب ۷ اینچی، ۷ اینچی با ردیاب و ۹.۳ اینچی با ردیاب قابل سفارش است. تمامی این نمایش گرها با فن آوری اندروید اتو و اپل کارپلی هماهنگی دارند. رنو کپچر جدید عضوی از خانواده Drive the Future رنو محسوب می شود و برای نخستین بار در کشور چین هم ساخته می شود.
 

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر
//