معرفی ب‌ام‌و M۷۵۰Le

۱۳۹۸/۰۶/۲۸      ۳۰۰۴

در حال حاضر گروه خودروسازی BMW خودروهای اسپرت خود را در سه مدل مختلف M Sport Package، M Performance و BMW M به بازار های جهانی عرضه می نماید که به ترتیب میزان قابلیت های اسپرت، در آن ها بیشتر می شود.
 
 
ب‌ام‌و تعهد خود به الکتریکی سازی را اعلام کرده است. خودروی خبرساز iNEXT اولین محصول تمام الکتریکی این برند خواهد بود و به زودی همه‌ی خودروها دو شاخه‌ی برق را ملاقات خواهند کرد؛ اما شاید اولین خودروی پلاگین هیبریدی بخش M پرفورمنس آن چیزی نباشد که فکرش را می‌کنید. در خبرها آمده که احتمالاً سری 7 ب‌ام‌و جلودار پلاگین هیبریدی‌های M خواهد بود.


 
این خبر را BMW بلاگ داده و اضافه کرده ب‌ام‌و با عرضه‌ی نسل آتی G20 اقدام به تولید مدل پرفورمس M750Le خواهد کرد. این خودرو احتمالاً از پیشرانه‌ی 6 سیلندر و واحدی الکتریکی استفاده خواهد کرد و قدرتی در حد 550 اسب بخار و گشتاور 800 نیوتون متری خواهد داشت. حدود 400 اسب بخار به دست آمده در این ترکیب منحصراً حاصل قدرت پیشرانه‌ی درون‌سوز خواهد بود.


 
 

 
M750Le از پنجمین نسل باتری‌های ب‌ام‌و باعث خواهد شد این خودرو برد بیشتری داشته باشد. سری 7 پلاگین هیبریدی کنونی تنها 26 کیلومتر را با اتکا به نیروی الکتریسیته طی می‌کند. همچنین گفته شده این خودرو به دو صورت استاندارد و طویل‌تر تولید خواهد شد.


 
البته افرادی که به آپشن های M پرفورمنس علاقه دارند خواهند توانست این خودرو را با قطعات M اسپورت سفارش دهند. افرادی هم خواهان مدل‌های بنزینی باشند باید سراغ مدل‌های 730i و 740i باشند.

 
اما قطعاً نسخه‌ی تمام الکتریکی سری 7 است که در صورت تائید تولید می‌تواند به عنوان یک پرچم‌دار الهام‌بخش عمل کند. گفته می‌شود سری 7 الکتریکی که با نام i7 شناخته خواهد شد در سال 2021 پدیدار می‌شود و در آن باتری‌هایی با ظرفیت 80 تا 120 کیلووات ساعت بکار می‌رود که برد حدود 700 کیلومتری را ایجاد می‌کنند. با معرفی نسل جدید سری 7 در سال‌های آینده و به احتمال زیاد در سال 2021 خبرهای بیشتری دراین‌باره منتشر خواهد شد.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر
//