پیوند قلب موستانگ به لندروور دیفندر

۱۳۹۶/۰۳/۱۷      ۲۰۱۳۰

کمپانی تیونینگ JE Motorworks که یک کمپانی انگلیسی است و به طور تخصصی بر روی محصولات لندروور کار می کند در اقدامی جالب قسمت هایی از موتور این خودرو را با پیشرانه ی فورد موستانگ جایگزین کرده و به نتایج جالبی رسیده است.
اما نکته ی حائز اهمیت در مورد تیونینگ جدید JE Motorworks این است که در کنار توجه به افزایش قدرت خودرو به مسئله ی محیط زیست نیز توجه شده است و از میزان آلایندگی این خودرو کاسته شده است.

لندروور دیفندر به صورت پیشفرض از یک موتور دیزلی ۲.۲ لیتری مجهز است که در هر کیلومتر ۲۶۶ گرم دی اکسید کربن تولید می کند ولی پس از این اقدام که در آن جای آن موتور ۲.۳ لیتری از سری اکوبوست فورد قرار گرفته است، (موتوری که در فورد موستانگ و فوکوس RS مورد استفاده قرار می گیرد) ، این موتور ۴ سیلندر ۲.۳ لیتری مجهز به توربوشارژر ضمن اینکه توانایی تولید ۳۴۰ اسب بخار قدرت را دارد در هر کیلومتر تنها ۱۷۵ گرم دی اکسید کربن تولید می کند.

طبق اعلام مدیر این کمپانی تیونینگ با توجه به مسئله ی آلایندگی که امروزه بسیار حائز اهمیت است آلایندگی خودروهای دیزلی برای مالکان این خودروها و به خصوص کسانی که در شهرهای بزرگ هستند تبدیل به یک مشکل شده است و حالا با این تیونینگ و نصب یک پیشرانه ی کم مصرف و پاک و مجهز به سیستم تزریق مستقیم سوخت، لندروور دیفندر تبدیل به یک خودروی کم مصرف و کم آلاینده شده است و این ها در کنار قدرت و قابلیت های حرکتی بیشتر قرار می گیرند.

JE Motorworks قیمت این خودرو را مابین ۲۰ تا ۲۵ هزار پوند عنوان کرد و اعلام کرد که به صورت استاندارد به همراه یک گیربکس ۶ دنده ی دستی ارائه می گردد.که در صورت تمایل مشتری برای گیربکس اتوماتیک ، تغییرات لازمه به صورت آپشن جداگانه ارائه می گردد.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر