معرفی آستون‌مارتین DBS زاگاتو

۱۳۹۸/۰۷/۱۳      ۱۲۶۶

زاگاتو  یک شرکت مستقل سازنده و مرکز طراحی خودرو واقع در شمال غربی میلان است که در بخش رو (ایتالیا) در لومباردی واقع شده است.این شرکت در زمینی به مساحت ۲۳۰۰۰ متر مربع (۲۵۰٬۰۰۰ فوت مربع) واقع شده است.سرانجام آستون‌مارتین DBS GT زاگاتو و DB4 GT زاگاتو آمادهٔ نمایش در دنیای واقعی شده‌اند و واقعاً خیره‌کننده به نظر می‌رسند. این دو خودرو که مجموعهٔ صدسالهٔ زاگاتو نام گرفته‌اند، باهم به فروش می‌رسند و تنها 19 جفت از آن‌ها تولید می‌شود. این خودروها برای اولین بار در نمایشگاه خودروهای کلاسیک آدریان نیوپورت کنکورس در رودآیلند به نمایش درآمده و هر جفت آن‌ها 6 میلیون پوند قیمت دارد.DBS GT زاگاتو همان‌طور که از نامش مشخص است، نسخهٔ ویژه‌ای از DBS سوپرلگرا که توسط شرکت طراحی مشهور ایتالیایی زاگاتو طراحی شده است. این نسخه در مقایسه با DBS استاندارد، از جلوپنجرهٔ جدید و منحصربه‌فردی با شیارهای تیز باز شونده برخوردار است. سقف دو حبابی که به سمت دُم بازطراحی شده با چراغ‌های دایره‌ای جریان یافته نیز یکی دیگر از ویژگی‌های ظاهری برجستهٔ این خودرو محسوب می‌شود. نشان‌های جلو و عقب این ماشین هم از طلای 18 عیار ساخته شده‌اند.کابین DBS GT زاگاتو با چرم قرمزرنگی پوشیده شده و ترکیبی از تریم فیبر کربنی و عناصر فراوان طلایی نیز آن‌را تزئین کرده‌اند. به گفتهٔ آستون‌مارتین، این اولین خودرویی است که در داخل آن از کربن و فلز چاپ سه‌بعدی استفاده شده است. نزدیک به صد ساعت زمان فقط برای چاپ فولاد ضدزنگ طلایی نیاز است و بعد از آن باید زمان بیشتری برای صیقل دادن آن‌ها صرف شود. 
مدیر ارشد زاگاتو «مارک ریچمن» در اطلاعیه‌ای در مورد این خودرو گفته است:

استودیوی طراحی آستون‌مارتین کار باشکوهی انجام داده و در کنار زاگاتو و تیمش کار کرده‌اند. آن‌ها DBS سوپرلگرا را از قبل شگفت‌آور ساخته‌اند و حالا آن‌را به چیزی تبدیل کرده‌اند که هویت آستون‌مارتین را حفظ نموده اما همچنان خود را صرفاً به‌عنوان یک زاگاتو ابراز کرده است.
 
 
 زیر کاپوت DBS GT زاگاتو یک پیشرانهٔ 5.2 لیتری V12 توئین توربو قرار گرفته که 760 اسب بخار قدرت دارد. بخش دیگر این مجموعهٔ دوتایی اما نمونهٔ بازتولید شدهٔ DB4 GT زاگاتو است. بخش میراث آستون‌مارتین این خودرو را دقیقاً مثل نسخهٔ اصلی اما با به‌روزرسانی‌هایی جزئی مثل صندلی‌های فیبر کربنی، به‌صورت دست‌ساز تولید می‌کند و همان‌طور که گفته شد صرفاً همراه با DBS GT زاگاتو به فروش می‌رسد.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر
//