گران ترین سوئیچ های خودرو + عکس

۱۳۹۶/۰۳/۱۵      ۱۸۱۸

سوئیچ ها امروزه به کلی تغییر شکل داده اند و دیگر کمتر می توان نمونه های قدیمی را مشاهده نمود.
بخصوص در خودرو های تکنولوژیک و مدرن که تغییر و بروزرسانی امری اجتناب ناپذیر است.در این خودرو ها دیدگاه ها نسبت به کلید تغییر پیدا کرده و انتظاراتی مانند روشن شدن اتومبیل و دستور های حرکتی از یک سوئیچ دور از انتظار نیست. کما اینکه هم اکنون نیز تعدادی از خودرو های حالا حاضر بازار دارای چنین ویژگی های هستند.
برای نمونه یکی از سوئیچ های مطرح سوئیچ خودرو های i۸ و یا بی ام و سری ۷ است که دارای صفحه نمایش لمسی رنگی است.

بی ام سری ۷ که خودرویی تکنولوژیک محسوب می شود را می توان از روی سوئچ درب های ش را باز و بسته کرد و می‌توانید وضعیت هشدار برای مواقع ضروری روی این از روی این سوئیچ فعال کنید. از طرفی روی نمایشگر رنگی ۲.۲ اینچی این سوئیچ می‌توانید اطلاعاتی مانند باز بودن درها یا میزان سوخت درون باک را دریابید. سوئیچ همچنین به شما از هوای درون خودرو یا وضعیت چراغ‌ها اطلاعات می‌دهد.

علاوه بر موارد فوق با سوئیچ جادویی فوق می توانید خودروی خود را به حرکت در آورده و آن را به سمت خود احضار کنید .این کلید را می توان نمونه ی مینیاتوری تسلا S است که می‌تواند علاوه بر باز و بسته کردن درها خودرو را از راه دور و بدون حضور کاربر یا راننده به عقب و جلو هدایت کند.


در کونیگزگ داستان متفاوت است و کلید سپر مانند آن حس محافظ ابرقهرمانان فیلم‌های تخیلی را برای راننده تداعی می کند.این سپر فلزی ویژگی تکنولوژیکی خاصی ندارد ولی به شما حس یک ابر خودرو را انتقال خواهد داد.

سوئیچ فراری نیز دارای ویژگی قابل ملاحظه ای نبوده ولی شکل ظاهری آن هنوز هم جذاب است و طراحی خاصی دارد .وزن آن قابل توجه است. سه دکمه موجود روی این سوئیچ برای باز و بسته کردن درها و محفظه بار تعبیه شده‌اند. برای روشن کردن خودرو ابتدا استارت زده و سپس دکمه‌ای را روی فرمان فشار می‌دهید. کلید با رنگ سنتی قرمز و اسب رقصان فراری بسیار جذاب به نظر می رسد.


یکی از سوئیچ های برجسته ی لیست ما سوئیچ کریستالی آستون مارتین است ، قراردادن کریستال در یک سوئیچ لوکس می‌تواند از نظر زیبائی‌شناختی آن را از دیگر نمونه‌ها متمایز کند و هنگامی که طبق طراحی آستون مارتین آن را درون قسمتی از داشبورد می گذارید تا خودرو روشن شود حس لوکس بودن بسیاری به شما دست می دهد که هیچ گاه تکراری نخواهد شد.

کلید مکلارن یکی از سبک ترین هاست و کلید مازراتی با استفاده از فیبر کربن و طراحی تیغه مانند سعی در انتقال حس اشرافی گری کرده است. این کلید از طرفی کاملا شیک و خوش‌دست است و امکانات اولیه یک سوئیچ کنترل از راه دور مانند قفل و بازکردن درها را ارائه می‌دهد، از دیگر سو سوئیچی کاملا جدید و ارتقاء یافته به نظر می‌رسد. و در واقع باید گفت این کلید ترکیبی از سنت و مدرنیته را در خود جای داده است.


کلید طراحی شده برای پاگانی چند منظوره بوده و مانند پورشه و تسلا نمونه ای مینیاتوری از خودرو است و با جنسی متفاوت حس خاص بودن را به سرعت منتقل می کند این کلید در درجه ی اول ظاهری بسیار خوب دارد، دوم یک فلش مموری USB محسوب می‌شود و در نهایت یک کلید است.


کلید کوروت نیز بمانند یک جعبه ی مشکی است که به شما اجازه ی روشن و خاموش کردن خودرو خود را از راه دور می دهد.

جگوار F-Pace نیز کلا کلید را حذف کرده و با ارائه ی سوئیچ دست بند مانند سعی کرده دل افراد بیزار از کلید را بدست آورد و شایان ذکر است که این مچ بند ضد آب به صورت آپشن ارائه شده و ۴۰۰ دلار هزینه در بر خواهد داشت.

ولوو نیز که از شرکت های تکنولوژیک محبوب است روشی را ابداع کرده تا به پایان عمر کلید ها نزدیک شویم . ولوو اقادام به ارائه ی کلید های نرم افزاری بلوتوثی که بر روی تلفن همراه نصب می شود ، کرده است که این نرم افزار می تواند درب های خودرو باز و بسته نموده و خودرو را استارت زده و دستور های حرکتی نیز برای آن صادر کند .

در زیر می توانید نمونه هایی از کلید خودرو های خاص را به همراه دیگر خودرو ها بصورت فیلمی که توسط گروه اتونت تهیه شده است را مشاهده کنید.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر