بی ام و سری ۶ GT گرند توریسمو

۱۳۹۶/۰۳/۲۶      ۲۸۰۵


بی ام و سری ۵ GT مدتی است که از میدان خارج شده و حالا با ارائه ی نسل جدید سری ۶ GT بی ام و تصمیم گرفته است تا کمی در نامگذاری خود تجدید نظر کرده و دیگر کمتر از لفظ هاچبک استفاده کند و مدل های Saloon و Touring راه هاچ بک های خمیده شکل را ادامه خواهند داد.

با توجه به این که بر اساس گمانه زنی ها ممکن است تولید سری ۶ کوپه تحت الشعاع سری ۸ قرار گیرد و دیگر تولید نشود اما در نمونه ی GT بی ام و با معرفی نسل جدید نشان داد که هنوز به تولید خودرو های ۴ درب و ۵ سرنشینه با استایل GT علاقه مند است.

این خودرو قرار است در نمایشگاه خودرویی فرانکفورت ۲۰۱۷ رونمایی شود و از ماه نوامبر نیز با قیمت ۴۶ هزار ۸۱۰ یورو در دسترس خواهد بود.

از نظر ظاهری تغییر آنچنانی دیده نمی شود و هنوز هم می توان گفت ظاهر آن شبیه گوژپشت است اما سری ۶ GT قدش ۶۴ میلیمتر کم شده است و ارتفاع نیز کاهشی ۲۱میلیمتری داشته است . برای همسان سازی داخل و بیرون نیز خودرو ۸۷ میلیمتر کشیده تر شده است.
از نمای جلویی خودرو بسیار شبیه سری ۵ جدید است و در این فیس لیفت سعی شده است از کشیدن های اغراق گونه فاصله گرفته شود و حالت طبیعی خودرو حفظ شده است.
۱۱۵ کیلوگرم نیز از وزن آن کاسته شده تا عملکرد خودرو بهتر شود.

این خودرو در ۴ تیپ موتوری عرضه می گردد :
۶۳۰i با موتور ۲ لیتیر ۴ سیلندر ۲۵۴ اسب بخار و مصرف سوخت ۵.۴۷ در ۱۰۰ کیلومتر
۶۴۰i xDrive با موتور ۳ لیتری و ۶ سیلندر و ۳۳۵ اسب بخار و مصرف سوخت ۶.۶۶ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر
۶۳۰d با موتور ۳ لیتری ۶ سیلندر دیزلی و ۲۶۱ اسب بخار و مصرف سوخت ۴.۰۸ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر
۶۳۰d xDrive با موتور ۳ لیتری ۶ سیلندر دیزلی و ۲۶۱ اسب بخار و مصرف سوخت ۴.۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر

این در حالیست که برای فضای داخلی تنها دو تریم قابل سفارش است :
۱) نمونه ی پایه ی SE
۲)نمونه ی M Sport

از نظر فضای داخلی شبیه به سری ۵ خواهد بود و بسیاری از تکنولوژی های ارائه شده در سری ۵ در سری ۶ GT نیز حضور دارند.
از جمله ی این تکنولوژی های می توان به سیستم فوق العاده ی iDrive اشاره کرد که حالا با به خاطر سپردن Gesture های خاص شما که برایش تعریف می کنید و هداپ دیسپلی و بروزر و سیستم صوتی قدرتمند هر مخاطبی را به خود جذب خواهد کرد.همچنین می توان به سیستم های کمک راننده مانند کروز کنترل تطبیقی ، هشدار ترافیک اطراف خودرو و سیستم دید در شب بی ام و اشاره کرد.

فضای سرنشینان در جلو و عقب بیشتر شده و همگی به راحتی در کنار هم قرار میگیرند و این در حالی است که فضای صندوق بار نیز افزایش داشته و بزرگتر از نسخه ی قدیمی شده است.
این فضا ۶۱۰ لیتر حجم دارد که ۱۱۰ لیتر از سری ۵ سالون بیشتر بوده و با خواباندن صندلی های عقب به ۱۸۰۰ لیتر افزایش می یابد.
پس از معرفی آن در نمایشگاه خودرویی فرانکفورت سری ۶ GT در ماه نوامبر آماده عرضه به مشتریان است و قیمت آن از ۴۶ هزار و ۸۱۰ یورو آغاز میگردد.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر