افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی

۱۳۹۸/۰۸/۲۳      ۳۱۸۹

از غروب روز گذشته (چهارشنبه مورخ ۲۲ آبان ۱۳۹۸) خبرهای گوناگونی از برخی منابع به دست رسانه ها رسیده است. اما هیچ کدام از این خبرها تایید شده نیستند و سندی مکتوب برای آن در دسترس نیست. اما اعلام این اطلاعات توسط برخی افراد باعث شده تا موضوع افزایش قیمت بنزین جدی شود!با اینکه در روزهای گذشته از جانب وزارت نفت و شرکت پخش فراورده های نفتی بحث افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی آن تکذیب شده است، اما از بعد از ظهر روز گذشته اطلاعات جدیدی در اختیار رسانه قرار گرفته است. این خبرها که اکثرا از داخل وزارت نفت به دست خبرنگاران رسیده است، حاکی از آن بوده که سهمیه ۶۰ لیتر در ماه برای هر خودرو مصوب شده و بنزین سهمیه ای با قیمت ۱۵۰۰ تومان و بنزین آزاد با بهای ۲۵۰۰ تومان عرضه خواهد شد. همچنین برخی منابع خبری می گویند که در روزهای آتی، مصوبه افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی آن اجرایی می شود.
حال در این میان برخی فعالان حوزه کسب و کار در مراکز تجاری مهم تهران، خبر از ابلاغ این ماجرا به مدیریت های مراکز تجاری و تفریحی می دهد. گویا غروب روز گذشته به برخی پاساژهای معروف تهران اخطار داده شده تا تدابیر امنیتی را در برابر آشوب احتمالی مردم با اعلام خبر سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین، در نظر بگیرند. همچنین گویا چنین هشداری به جایگاه های سوخت و پمپ بنزین ها هم داده شده است. بر اساس گزارش ، جو پمپ بنزین ها مانند گذشته بود و فعلا خبری از حضور نیروهای امنیتی در جایگاه های سوخت نیست. برخی از جایگاه داران و کارکنان پمپ بنزین ها تمایلی به صحبت با رسانه نداشتند و ابراز بی اطلاعی می کردند. اما دو جایگاه دار در مناطق شمالی تهران اعلام کردند که چنین مسئله ای به آن اعلام شده است؛ اما فعلا نرخ جدید و مقدار سهمیه مشخص نیست و زمان اجرایی شدن آن هم به جایگاه داران گزارش نشده است.
به هر حال از بعد از ظهر روز گذشته خبرهای غیر رسمی از منابع آگاه در فضای رسانه ای کشور منتشر شده و باعث سردرگمی مردم و حتی برخی رسانه ها شده است. نکته قابل توجه این است که این اخبار بیشتر از نهادهای امنیتی و افراد فعال در وزارت نفت مخابره می شود. شاید بهتر باشد که مسئولان در مورد این مسئله شفاف سازی واقعی داشته باشند و از تکذیب برخی موارد و مبهم گذاشتن اصل ماجرا خودداری کنند!

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر
//