معرفی فیس‌لیفت مزدا ۲ سدان ۲۰۲۰

۱۳۹۸/۰۸/۲۳      ۳۱۵۶

اگر به خودروهای مزدا نگاهی بیندازید، متوجه می شوید که مزدا 3 را باید نمونه کوچک شده مزدا 6 بدانیم و حال که مزدا 2 سدان معرفی شده کاملا مشخص است که این خودرو از طراحی مزدا 3 تبعیت کرده و باید آن را نمونه کوچک شده مزدا 3 بدانیم. خودروهای سواری کوچک سهم بیش از 50 درصدی در بازار خودروی مکزیک دارند بنابراین جای تعجب زیادی ندارد که مزدا این کشور را برای معرفی محصول فیس لیفت شده خود انتخاب کرده است. دیگر دلیل واضح برای معرفی مزدا 2 سدان فیس لیفت در این کشور وجود خط تولیدش در مکزیک می‌باشد.


همان‌گونه که انتظار می‌رفت این خودروی چهار درب به‌روزرسانی‌های مشابه نسخه هاچبک 5 درب را دریافت کرده است. واضح‌ترین تغییر طراحی مزدا 2 سدان فیس لیفت در بخش جلو رخ داده جایی که شاهد جلوپنجره جدید با الگوی سه‌بعدی، چراغ‌های جدید و سپر متفاوت با نوارهای کروکی هستیم.

چراغ‌های عقب خودرو تغییری نداشته‌اند اما رفلکتورها در جای جدیدی نصب شده و نواری دکوراتیو بینشان خودنمایی می‌کند. این سدان ارزان‌قیمت همچنین از اسپویلر لبه‌ای و رینگ‌های 15 و 16 اینچی جدید سود می‌برد. تغییرات کابین نیز شامل صندلی‌های جلوی جدید و سیستم اطلاعات سرگرمی مزدا کانکت است که به‌صورت استاندارد از اپل کارپلی و اندروید اتو برخوردار است.

این خودروی تازه‌نفس همچنین در مکزیک قوی‌تر شده زیرا از پیشرانه‌ی 4 سیلندر 1.5 لیتری اسکای اکتیو جی با قدرت 109 اسب بخار و گشتاور 141 نیوتون متری استفاده می‌کند. این پیشرانه همچنان با گیربکس 6 سرعته دستی یا اتوماتیک همکاری می‌کند. موضوع جالب اینکه مزدا 2 سدان 2020 همچنان از سیستم کنترل گشتاور قدیمی استفاده کرده و فاقد سیستم کنترل گشتاور پلاس بکار رفته در مدل هاچبک می‌باشد.

قیمت این خودرو از 13415 دلار آغاز می‌شود. انتظار می‌رود مزدا 2 سدان فیس لیفت در بازارهایی همچون ژاپن و اروپا هم عرضه شود. هنوز مشخص نیست که آیا همین به‌روزرسانی‌ها برای مدل آمریکایی مزدا 2 یعنی تویوتا یاریس ریبج شده هم در نظر گرفته خواهد شد یا خیر.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر
//