تحلیل‌ی پیرامون ۳۰۰۰ تومانی شدن قیمت بنزین

۱۳۹۸/۰۸/۲۴      ۲۰۹۱

قیمت بنزین از ساعات اولیه روز 24 آبان 98 به 3000 تومان افزایش پیدا کرد و حواشی زیادی در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های مختلف داشت. این افزایش قیمت باعث شد تا تحلیل‌های زیادی پیرامون آن انجام شود و مخالفین و موافقین زیادی پیرامون آن به بحث و گفتگو بپردازند ولی کمتر کسی از اتفاقات بعدی این گرانی پر سر و صدا صحبت کرده است …. ما در این مطلب قصد نداریم که پیرامون تاثیرات بنزین 3000 تومانی صحبت کنیم و یا از چرایی آن برای شما بحث کنیم. ما در این مقاله قصد نداریم بگوییم که آیا واقعا قیمت 3000 تومان برای بنزین منطقی است یا خیر! حتی قصد نداریم پیرامون این بحث کنیم که افزایش قیمت بنزین چه تاثیراتی روی زندگی مردم به همراه خواهد داشت و یا اینکه گرانی‌های چندباره را برای مردم به همراه خواهد داشت!  هدف نگارنده این مقاله بحث روی زمانی است که بنزین 3000 تومانی برای مردم به یک امر عادی تبدیل شده و کمتر کسی است که استرس‌های مربوط به این ساعات را به یاد داشته باشد و به راحتی اقتصاد کشورمان بر اساس این قیمت جدید بنزین پایه‌گذاری شده است. ما از زمانی صحبت می‌کنیم که بسیار نزدیک بوده و احتمالا اتفاقاتی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم به واقعیت‌هایی انکار ناپذیر در کشورمان تبدیل شده‌اند.

1- ایران‌خودرو با توجه به استقبال مردم از طرح‌های فروش جدید خود و از سوی دیگر نیاز بازار برای عرضه خودروهای جدید، یک طرح جدیدی از سمند و رانا و …. را ارائه کرده و پیش فروش‌های جدید خود را با موعد تحویل سال 1400 به مشتریان عرضه می‌کند. گفتنی است که ثبت نامی‌های سال 98 و 99 به زودی تعیین تکلیف خواهند شد و همه خودروهای فروخته شده در سال 97 نیز به زودی به مشتریان تحویل داده خواهد شد.

2- گروه خودروسازی سایپا در یک اقدامی بی نظیر و به منظور مدیریت سوخت توسط مردم، اقدام به بازگرداندن خودروی پراید به چرخه تولید کرده و نظر سازمان استاندارد را با رعایت 75 استاندارد از 85 استاندارد الزامی کسب کرده است. این گروه خودروساز به سازمان استاندارد وعده داده تا سال 1405 تمامی استانداردهای 85 گانه را در خودروی پراید رعایت خواهد کرد و ایمنی این خودرو را به “به شدت” بالا خواهد برد.

3- مردم که در روزهای ابتدایی سهمیه بندی بنزین اقدام به دریافت 10 لیتر در هر بار سوخت‌گیری می‌کردند و به نوعی سنگینی پرداخت چند صد هزار تومان در هر بار سوخت‌گیری برای پر کردن باک، روی دوششان احساس می‌شد حالا به راحتی باکشان را پر می‌کنند و بدون نگرانی از بابت پرداخت ارقامی در حدود 200 هزار تومان، به طور کلی استرس‌های زمان سهمیه‌ بندی را فراموش نموده‌اند.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر
//